EN|RU|UK
 Політика України
  2225  34

 Правозахисники наполягають на визнанні жителів окупованого Криму резидентами України

Про це йдеться в "дорожній карті" щодо дотримання прав людини в Криму, підготовленій Кримською правозахисною групою, Українською Гельсінською спілкою з прав людини та Центром інформації про права людини.

Як передає Цензор.НЕТ, про це повідомляє Крим.Реалії.

"Усунути дискримінацію і визнати кримчан резидентами України. Дозволити кримчанам користуватися банківськими послугами нарівні з іншими громадянами України", - йдеться в рекомендаціях правозахисників.

Вони також виступають за спрощення процедури отримання свідоцтв про народження і смерть.

"Перше - це встановлення адміністративної процедури документування фактів народження і смерті осіб на окупованих територіях ... Буквально вчора був проголосований так званий закон про реінтеграцію Донбасу. В цьому законі міститься норма, яка фактично дає вказівку про визнання документів, виданих окупаційними органами влади в Донецькій і Луганській областях. Якщо цей закон набуде чинності, така адміністративна процедура буде для жителів непідконтрольної території на сході, але вона не буде доступна для кримчан", - сказала експертка Української Гельсінської спілки з прав людини Дар'я Свиридова під час прес-конференції "Час виправляти помилки: 10 кроків, які повинна зробити Україна назустріч Криму" 19 січня.

За її словами, зараз ця процедура доступна для жителів Криму тільки в судовому порядку.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3045444
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору