EN|RU|UK
 За кордоном
  27655  270

 "Інакше як підготовкою до нової війни це назвати не можна", - МЗС РФ щодо закону про деокупацію Донбасу

МЗС РФ вважає, що ухвалений українським парламентом закон про реінтеграцію Донбасу має на меті підтвердити лінію Києва на вирішення проблеми силовим шляхом.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на коментар МЗС РФ.

"З моменту схвалення в першому читанні (6 жовтня 2017 р.) цей документ, хоч і зазнав певних коректив, але зберіг головну націленість - законодавчо підтвердити лінію Києва на вирішення "проблеми Донбасу" силовим шляхом. Зокрема, оголошено про переформатування т.зв. антитерористичної операції у військову й передачу її керування військовим, яким будуть підпорядковані всі інші силовики. З цією метою буде створено затверджуваний Президентом України якийсь "об'єднаний оперативний штаб", який отримає можливість планувати і задіювати збройні сили проти мирного населення на всій території країни, і необов'язково тільки на південному сході. Причому без формального запровадження воєнного стану. По суті, П.О.Порошенко отримує необмежені, близькі до диктаторських, повноваження на придушення інакомислення та невдоволення. Інакше як підготовкою до нової війни це назвати не можна", - заявили в МЗС РФ.

"У законі безапеляційно стверджується, що Російська Федерація, мовляв, "здійснює злочинний акт агресії" проти України, "тимчасово окуповує частину її території", керуючи Донбасом за допомогою підконтрольної Москві "окупаційної адміністрації". Фактично Київ намагається зняти із себе всю відповідальність за ті руйнування і страждання, які приносять народу бездумні дії влади України, і перекласти вину на Росію. Наслідок нинішньої українськії "законотворчості" повністю суперечить Мінським угодами, які є загальновизнаним і безальтернативним підґрунтям  врегулювання конфлікту в Україні. Ні про яку "реінтеграції" не йдеться. Навпаки, все робиться для того, щоб ще більше розколоти Україну і відштовхнути від себе громадян, які проживають на Донбасі. Київ ховає досягнуті в Мінську домовленості і весь наявний механізм пошуку взаємоприйнятних рішень щодо подолання внутрішньоукраїнської кризи, зокрема і "нормандський формат", - вважають у російському зовнішньополітичному відомстві.

"Не можна не звернути уваги, що ухвалення закону дивним чином "збіглося" в часі з анонсованим у Вашингтоні рішенням про готовність США поставити в  Україну летальне озброєння. На жаль, ми є свідками створення ситуації, яка загрожує небезпечною ескалацією в Україні з непередбачуваними наслідками для миру в усьому світі та безпеки", - резюмували в МЗС Росії.

Нагадуємо, Верховна Рада України ухвалила рішення щодо законопроекту про деокупацію Донбасу.

"За" проголосували 280 депутатів. Голосування за фракціями: БПП - 123, НФ - 76, позафракційні - 16, "Самопоміч" - 22, "Відродження" - 1, Радикальна партія - 17, "Батьківщина" - 15, "Воля народу" - 10.

"Проти" - 33 голоси, усі - від "Опоблоку".

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3045238
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
 
 
 
 
 
 вгору