EN|RU|UK
 Політика України
  527  4

 Україна та Грузія мають намір координувати зусилля в рамках міжнародних організацій і на міжпарламентському рівні. ФОТО

Україна і Грузія сповідують принципи стратегічного партнерства і готові поглиблювати двосторонні зв'язки, розвивати спільні можливості і разом освоювати нові ринки.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу Кабміну, про це сказав прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час зустрічі зі спікером парламенту Грузії Іраклі Кобахідзе.

"Хочу подякувати Грузії за постійну підтримку України. Це для нас важливий пріоритет. У нас є всі підстави поглиблювати контакти, передусім в економіці", - сказав Володимир Гройсман.

Він звернув увагу, що товарообіг між державами постійно збільшується і наразі обчислюється десятками мільйонів доларів. Великий потенціал мають спільні міжнародні проекти, передусім "Новий шовковий шлях", направлені на розвиток логістичних можливостей обох країн.

У свою чергу Іраклі Кобахідзе зазначив, що спільна мета наших держав – інтеграція в НАТО та ЄС. "Так само для нас цікава співпраця з Китаєм і можливості збільшення спільних транзитних можливостей. Все це є фундаментом розвитку наших двосторонніх відносин", - відзначив парламентар.

Учасники перемовин погодилися, що захист територіальної цілісності та політична стабільність так само є ключовою цінністю для обох держав. Саме тому координація зусиль у рамках ООН, Ради Європи, ОБСЄ, ГУАМ та на міжпарламентському рівні – важливий елемент дружби та співробітництва.

Україна та Грузія мають намір координувати зусилля в рамках міжнародних організацій і на міжпарламентському рівні 01
Фото: прес-служба Кабміну 

Довідково. Україна посідає 5 місце серед торговельних партнерів Грузії. Обсяг українського експорту в Грузію за 9 місяців поточного року становив 296,8 млн дол. США (зростання -9,4%). Основні статті - тютюн та промислові замінники тютюну, чорні метали, м’ясо та їстівні субпродукти, алкогольні та безалкогольні напої, продукти харчової промисловості, цукор і кондитерські вироби з цукру. Обсяг грузинського імпорту в Україну за 9 місяців року становив 49 млн дол. Основною статтею імпорту є алкогольні та безалкогольні напої і добрива.

Важливими напрямками співробітництва є паливно-енергетичний сектор, серед іншого розвиток проекту Євро-Азіатського нафтотранспортного коридору (ЄАНТК), агросектор, транспорт, передусім у сегменті вантажних перевезень, охорона здоров'я, туризм, розвиток малого та середнього підприємництва.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3045134
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору