EN|RU|UK
 За кордоном
  8518  87

 Нафтові компанії США інвестували $ 50 млрд у Казахстан, - Назарбаєв. ФОТОрепортаж

Президенти Казахстану Нурсултан Назарбаєв і США Дональд Трамп зустрілися у Вашингтоні. Підсумки переговорів вони повідомили на брифінгу. Президенты Казахстана Нурсултан Назарбаев и США Дональд Трампом встретились в Вашингтоне. Итоги переговоров они сообщили на брифинге.

"Я впевнений, що результатом мого візиту стане рішення підняти казахстансько-американські відносини на рівень розширеного стратегічного партнерства. Тому ми сьогодні прийняли відповідну спільну політичну заяву, яка дасть старт новій ері взаємин Астани і Вашингтона", - цитує Цензор.НЕТ слова Нурсултана Назарбаєва, наведені на офіційному сайті президента Республіки Казахстан.

Він зазначив, що в ході переговорів обговорювалися боротьба з тероризмом і питання, пов'язані з ситуацією навколо Північної Кореї, а також напруженості у відносинах між Вашингтоном і Москвою.

Нафтові компанії США інвестували $ 50 млрд у Казахстан, - Назарбаєв 01

Нафтові компанії США інвестували $ 50 млрд у Казахстан, - Назарбаєв 02
Нафтові компанії США інвестували $ 50 млрд у Казахстан, - Назарбаєв 03

"Казахстан відмовився від четвертого в світі ядерного арсеналу і закрив найбільший у світі випробувальний полігон. У нас є моральне право пропонувати ядерним країнам чинити так, як вчинили ми. Так ми розмовляли з Іраном. Проблему Північної Кореї важливо вирішувати спільними зусиллями США, Китаю і Росії", - сказав Нурсултан Назарбаєв.

Глава держави також зупинився на поточних питаннях економічного співробітництва двох країн та перспективах їх зміцнення.

"50 млрд доларів інвестицій надійшло в Казахстан від великих нафтових компаній США. Сьогодні ми візьмемо участь у круглому столі з представниками крупного американського бізнесу, де буде укладено понад 20 контрактів на суму понад 7,5 млрд доларів. Також у нас запроваджено безвізовий режим для громадян США, і ми сподіваємося на відповідну реакцію", - сказав президент Казахстану.

У свою чергу, Дональд Трамп підкреслив спільні зусилля Казахстану і США в справі ядерного нерозповсюдження і зміцнення регіональної безпеки.

"Казахстан є надзвичайно цінним партнером у наших зусиллях, спрямованих на те, щоб відбулася денуклеаризація Корейського півострова. І сьогодні ми сповнені рішучості не дозволити режиму в Північній Кореї загрожувати всьому світу ядерною катастрофою", - сказав президент США.

"Я дуже задоволений тим, що президент розповів мені про те, що Казахстан планує увійти до першої 30-ки глобальних економік до 2050 року. Він також працює над тим, щоб поліпшити діловий клімат у Казахстані. Це створить нові можливості для американських компаній, також це означає створення нових робочих місць", - резюмував Трамп.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3045052
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору