EN|RU|UK
 Політика України
  2063  49
Матеріали за темою:

 Закон про Антикорупційний суд мають прийняти до кінця зими, а активістам - скасувати декларування, - директор Transparency International Ukraine Юрчишин

Ключове завдання сьогоднішньої зустрічі Президента Петра Порошенка з представниками громадянського суспільства - презентація пріоритетів на 2018 рік і створення спільної програми дій.

Про це на своїй facebook-сторінці написав директор Transparency International Ukraine Ярослав Юрчишин, передає Цензор.НЕТ.

"Розмова була щирою, з емоційними оцінками і дискусіями. Спектр питань: від національної безпеки до громадянської освіти. Не буду переповідати все", - пише Юрчишин і зупиняється на трьох основних тезах з теми антикорупції.

По-перше, Антикорупційний суд має бути забезпечений законодавчою базою до березня 2018 року. "Дискусії щодо окремих положень у парламенті доцільні, ультиматуми з будь-якого боку - немає. Спільна мета - повна відповідність законодавству і рекомендаціям Венеціанської комісії, але тільки їм", - зауважує директор Transparency International Ukraine.

По-друге, декларування для антикорупційних активістів повинно бути скасовано. "Президент - однозначно за. Його політична сила ще раз вносить це питання до порядку денного. Так, політики вимагають ширшого звіту з громадських організацій, але який саме це має бути звіт - треба узгодити з ГО. Або в парламентській дискусії, іншим способом. Але теж не відкладаючи до квітня", - підкреслює Юрчишин.

Останньою тезою він вказує моніторинг Prozorro. "Президент обіцяв підписати законопроект №4738д, хоча отримав різні оцінки до нього. (Шах і мат тим, хто говорить що діалог нічого не дає, чекаємо підписи)", - констатує директор Transparency International Ukraine.

У резюме він зазначає, що "є розуміння про спільність викликів і бажання шукати синергію. Хто хоче може бачити в цьому політику, а нам треба максимально докласти зусиль до реалізації обговореного".

Закон про Антикорупційний суд мають прийняти до кінця зими, а активістам - скасувати декларування, - директор Transparency International Ukraine Юрчишин 01

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3045047
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору