EN|RU|UK
 Політика України
  1970  101

 Порошенко пообіцяв найближчим часом подати до парламенту кандидатури на посади членів ЦВК, - Айвазовська

Президент України Петро Порошенко пообіцяв найближчим часом подати до парламенту кандидатури на посади нових членів Центральної виборчої комісії.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це координатор виборчих програм Громадянської мережі "ОПОРА" Ольга Айвазовська написала в Фейсбуці, коментуючи зустріч представників неурядових організацій із президентом.

Айвазовська зазначила: "Сьогодні відбулась перша зустріч у цьому році неурядових організацій з президентом України. Кожен з учасників, звісно, вважав за необхідне включити в порядок денний дискусії секторальні питання, з яким працює (медіа і Суспільне мовлення, боротьба з корупцією, вибори, освіта, міжнародний контекст тощо).

Втім, напередодні старту безперервного річного виборчого циклу (президентські та парламентські вибори), я акцентувала увагу на переобранні ЦВК, прийнятті законодавства щодо невідворотності покарання проти виборчих прав, підготовки до другого читання Виборчого кодексу. Позиції були узгоджені і, сподіваюсь, що частина з них таки буде втілено в життя найближчим часом:

1) Зміна законодавства щодо невідворотності покарання за вчинення злочинів проти виборчих прав, удосконалення процесуальної частини та чітке визначення складу злочинів при активній роботі неурядових спостерігачів та правоохоронних злочинів може якісно сприяти демократизації процесу вцілому та захисту конституційних прав та свобод. Є політична воля в президента і Уряду, сподіваюсь на результат ще навесні, а не в ході самої кампанії. Важливо, що не вивчено уроки і попередніх років, як то втручання в роботу ІАС "Вибори" ЦВК;

2) Чинна комісія є "кривою качкою" (не образа, якщо так навіть останній рік каденції американських президентів називають) і не здатна до внутрішніх реформ, а також підготовки до важких виборів 2019 року. Президент обіцяв, що подання ось-ось відбудеться.

3) Друге читання Виборчого кодексу. Позиція полярно порадує/розчарує громадськість, бо в цей процес президент не буде втручатись.Тож, чекаймо, місяців розгляду правок та безуспішного голосування у другому читанні (станом на зараз - реалістичний сценарій).

Загалом 3-годинна розмова мала сенс, оскільки без камер і пафосу відкриті розмови корисні з точки зору, як розуміння, так і наближення позиції сторін/учасників багаторівневих процесів".

Порошенко пообіцяв найближчим часом подати до парламенту кандидатури на посади членів ЦВК, - Айвазовська 01

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3045041
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору