EN|RU|UK
 Суспільство
  4959  28

 Проект Львівської політехніки отримав 1,5 млн євро за програмою ЄС "Горизонт-2020"

Проект IMAGE Національного університету "Львівська політехніка" отримав 1 млн 692 тис. євро за програмою ЄС із досліджень та інновацій "Горизонт-2020".

"У межах проекту науковці вивчать та запропонують нові шляхи використання анізотропних матеріалів. Отримані знання допоможуть створити новітні оптоелектронні пристрої та кристалічні нанокомпозити із заданою анізотропією. Це спростить наукоємне виробництво не тільки в Україні, а й за кордоном", - уточнюють у прес-службі Міносвіти, повідомляє Цензор.НЕТ.

Це вперше, коли український виш у межах конкурсу MSCA-RISE програми "Горизонт-2020" отримав статус координуючої установи. Наразі до проекту мають долучитися ще восьмеро партнерів – університетів та фірм, які займаються вивченням технологій та наноінженерії.

"Задля проекту ми об’єднали фахівців з різних галузей: оптики, матеріалознавства, інформаційних та нанотехнологій. Це науковці різних країн, метою яких є співпраця задля розвитку наукових досліджень. Наразі ректоратом університету створено Науково-навчальний центр інноваційних технологій та наноінженерії, що стане платформою для роботи над проектом. Основну частину отриманих коштів плануємо витратити на закордонні відрядження членів Центру, де вони зможуть працювати у добре обладнаних лабораторіях, на нових приладах й заразом переймати досвід європейських колег", - зауважив Анатолій Андрущак.

Реалізувати IMAGE планується за 4 роки.

Нагадаємо, "Горизонт-2020" – це найбільша Рамкова програма Європейського Союзу з фінансування науки та інновацій із загальним бюджетом близько 80 мільярдів євро, розрахована на 2014 – 2020 роки. Програма поділена на 3 основні напрями: наука (енергетика та енергоефективність), інформація (комунікація та суспільно-політичний потенціал), наука про життя (профілактика та лікування поширених хвороб). Україна стала асоційованим членом "Горизонт 2020" у 2015 році.

Минулого року українські організації в рамках проекту "Горизонт-2020" отримали понад 17 млн ​​євро. Це перевищує суму внеску, який Україна оплатила для участі в програмі.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3045037
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору