EN|RU|UK
 Політика України
  2107  47

 "Рішення Краматорського суду зберігається в секретній кімнаті Генпрокуратури", - Луценко про спецконфіскацію коштів Януковича

Генеральний прокурор Юрій Луценко під час доповіді про хід спецконфіскації коштів Януковича на засіданні комітету ВР з питань національної безпеки і оборони заявив, що рішення Краматорського районного суду про спецконфіскацію засекречено, оскільки триває багато справ проти злочинного угруповання Януковича.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ.

"Рішення Краматорського суду зберігається в секретній кімнаті Генпрокуратури. Я закликаю всіх не сприяти членам ОЗГ Януковича, зокрема і шляхом надання йому можливості ставити під сумнів рішення українського суду, яке набуло чинності", - сказав він.

"Одночасно в Генпрокуратурі триває слідство за десятками справ проти ОЗУ Януковича, у різних його конфігураціях, за різними - зокрема економічним - злочинами. У рішенні суду перераховуються сотні суб'єктів господарювання, через які Янукович здійснював злочинну діяльність. Розсекречення цієї інформації дуже ускладнить проведення слідчої та оперативно-розшукової роботи, зокрема і таємної", - пояснив Юрій Луценко.

"Ми отримали інформацію про загрозу життю тих осіб, які співпрацюють з нами щодо укладання угоди й надання інформації про злочинні методи організації Януковича", - розповів генпрокурор.

Генпрокурор зазначив, що зловмисники всіляко намагаються повернути конфісковані кошти, "зокрема шляхом шпигунства отримати документ, можливо, навіть не справжній, і в іншій країні спробувати знайти свій суд, який реалізує їхні плани".

"Я вам відверто скажу, що навіть ці $1,5 млрд, щонайменше тричі ми стояли перед загрозою зникнення або частини, або навіть усієї суми", - сказав Луценко.

Він зазначив, що було багато спроб ухвалити рішення, за яким можна було б вивести ці кошти. "Якби ми це (спецконфіскацію. - Ред.) не зробили у квітні минулого року й затягували далі до сьогодні, то я майже не сумніваюся, що більша частина коштів була б рішеннями тих чи інших інститутів виведена з-під арешту", - сказав Луценко.

Як повідомлялося, 10 січня 2018 року Al Jazeera опублікувала 95-сторінковий текст вирокуКраматорського районного суду від 28 березня 2017 року, пізніше засекречений як такий, що містить державну таємницю.

На сайті телеканалу вердикт суду наведено як українською, так і англійською мовами. Al Jazeera стверджує, що вирок розкриває схеми, за якими здійснювався грабіж держави при Вікторі Януковичі, і задається питанням, чому рішення суду було засекречено.

Крім того, телеканал зазначає з посиланням на юристів і борців із корупцією, що винесення такого вироку без участі компаній-нерезидентів у закритому режимі дає потужні аргументи цим компаніям домагатися повернення частини або всіх $ 1,5 млрд, що потрапили під спецконфіскацію.  

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3044970
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору