EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  5508  20

 Ветерани АТО провели збори через кандидатуру Манька на посаду голови Держслужби у справах ветеранів: "Потрібно провести новий конкурс". ВІДЕО+ФОТО

Ветерани АТО і представники громадських організацій ветеранів АТО провели збори в Будинку ветеранів м. Києва щодо питання проведення й результатів конкурсу на посаду голови Державної служби у справах ветеранів. Були як ті, хто виступав проти переможця і самої процедури конкурсу, так і ті, хто підтримав Валентина Манька.

Про це повідомляє кореспондент Цензор.НЕТ.

Відео: Олег Богачук Цензор.НЕТ.

Під час зборів ветерани АТО висловили своє невдоволення, як процедурою проведення і організацією конкурсу на посаду голови Держслужби у справах ветеранів, так і відібраним у ході конкурсу кандидатом на цю посаду Валентином Маньком.

"Конкурс, на нашу спільну думку, був проведений не прозоро, не в рамках закону, з порушеннями, з видачею заздалегідь відомого переможця. Цю посаду повинен обійняти гідний кандидат, якого поважають  у всіх підрозділах, який бездоганний у питаннях особистих якостей і закону. Повинна була бути якась комісія морально-етична, яка відбирала б кандидатів. Конкурс потрібно перепровести з видачею не наперед підсунутого кандидата. Усі бачили відео, де було чітко видно, що працюють на одного кандидата. Йому підказують. Потім говорять про якісь проблеми з іншими кандидатами", - заявив майор Бойко, екс-заступник командира 90-го батальйону.

Також у ході зборів виступили інші кандидати на посаду глави Держслужби у справах ветеранів, які брали участь у конкурсі, зокрема Віктор Толочко та Віталій Баранов. Вони розповіли про порушення в проведенні конкурсу, які, на їхню думку, мали місце. Зокрема, вони зазначили, що саме оголошення про проведення конкурсу пробуло на сайті Держслужби у справах ветеранів лише два дні. Також не було оприлюднено списку кандидатів, які висунули свої кандидатури на конкурс. Крім того, їх обурило, що завдання на другому етапі - твір на вільну тему, досить суб'єктивне для оцінювання, тим паче, що склад комісії, на думку ветеранів АТО, був не компетентний у питаннях ветеранів, а самі критерії оцінювання творчого завдання не були роз'яснені.

"На другому етапі конкурсу сидять шестеро осіб, які на підставі того, що ти написав, на власний розсуд ставлять тобі оцінку, не пояснюючи, за що і як вони її поставили. Тобі просто говорять: "Ви не допущені" і до побачення. З таким підходом, з такими комісіями в нас не може бути виборних посад, ці посади призначаються. Потрібно не просто заново провести конкурс, але і з новими умовами і новим складом комісії. Не може вирішувати, хто буде очолювати службу "АТОшников" людина, яка не має стосунку до АТО", - розповів Баранов, зазначивши, що інформація про кандидатів повинна бути заздалегідь оголошена, а самі кандидати мають пройти громадські слухання.

"По-перше, ми звертатимемося до прем'єр-міністра щодо того, що цей кандидат (Манько. - Ред.) не задовольняє вимог громадських організацій або з'їзду громадських організацій України. Цей кандидат не може представляти наші інтереси, не може їх захищати як державний службовець. по-друге, громадським організаціям потрібно висунути кілька кандидатів, які візьмуть участь у новому конкурсі. І на цьому конкурсі вже буде обрано справді главу Держслужби у справах ветеранів", - пояснив подальші наміри ветеранів АТО Віктор Толочко.

Однак були й ті, хто підтримав новообраного главу Держслужби у справах ветеранів АТО. Зокрема, комбат 40-го батальйону "Кривбас" Олександр Мотря розповів, що познайомився з Маньком під Іловайсьом у 2014 році: "Манько координував дії добровольчих батальйонів "Донбас", "Азов" і "Шахтар". (...) Якщо коротко скажу одне : не боявся, в бій йшов, людей підняти міг. Гідний - не гідний - нехай оцінює суспільство. Але у мене як у командира батальйону претензій не було. Питання вирішувалися. За спини не ховався".

Колишній командир 2-го батальйону 93-ї бригади, полковник у відставці Василь Медведюк додав: "Там запитання прозвучало про "Правий сектор". Я вам розповідаю. Населений пункт Піски. Був Ярош Дмитро Анатолійович і Валентин Манько – представники "Правого сектора". Ось вам і відповідь на це запитання. А то, що там розповідають, що він був десь, чи не був ... Він був до кінця з нами і виходив ... Ніхто навіть не знає, що Піски брали двічі. І перший раз, коли противник провів контратаку, він виходив зі мною останній, поряд зі мною. Так що не треба багато розповідати тут, хто де був".

Ветерани АТО провели збори щодо питання конкурсу на посаду голови Держслужби ветеранів.

Командир батальйону ім. Кульчицького Віктор Толочко.

Екс-помічник командира 90-го батальйону з оперативного забезпечення, екс-т.в.о. командира батальйону Віталій Баранов.

Ветерани АТО провели збори через кандидатуру Манька на посаду голови Держслужби у справах ветеранів: Потрібно провести новий конкурс 05

Нагадаємо, головою Держслужби у справах ветеранів АТО став екс-боєць "ПС" Манько, причетний до скандалу за участю Кононенка. Цензор.НЕТ публікував відео як проходив конкурс на посаду глави Держслужби у справах ветеранів і учасників АТО.

Крім того, Манько є головою громадської організації "Єдиний союз патріотів України" і радником директора державного підприємства "Конярство України".

У 2015 році екс-боєць дійсно фігурував у кримінальній справі за розбій і був оголошений у міжнародний розшук. Як випливає з оприлюдненого в ЗМІ інтернет-листування Валентина Манька, колишній АТОшник пішов на угоду: свідчення проти Геннадія Корбана, який очолював у той час партію УКРОП, в обмін на звільнення від кримінального переслідування і зняття з розшуку. Сам Корбан після призначення Маька заявив: "За Маньком тягнеться реальний кримінал". 

Раніше на своїй сторінці у Фейсбуці мер Дніпра Борис Філатов заявив, що призначивши мародера Манька на посаду головного по ветеранам в Україні, влада робить помилку.

Глава МВС Арсен Аваков зі свого боку заявив: "Не проголосую на Кабміні за кандидатуру Манько на посаду голови Держслужби у справах ветеранів".

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3044938
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору