EN|RU|UK
 Політика України, За кордоном
  617  16

 Всесвітній банк розраховує на виконння його зауважень щодо законопроекту про Антикорупційний суд при підготовці до другого читання

Всесвітній банк (ВБ) розраховує на виконання його зауважень щодо законопроекту про Антикорупційний суд (АКС) під час підготовки документа до другого читання.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

"У самому листі мається на увазі, що можна вносити зміни між першим і другим читанням", - сказав представник прес-служби представництва СБ в Україні.

Як повідомлялося, директор СБ у справах України, Білорусі та Молдови Сату Кахконен направила до Верховної Ради і адміністрації президента лист, у якому попередила про неприпустимість прийняття закону про АКС в редакції, запропонованій президентом - Україна повинна привести законопроект у відповідність до рекомендацій Венеційської комісії, що відкриє можливість для отримання гарантії СБ на суму $ 800 млн.

Як повідомлялося, 22 грудня 2017 року Верховній Раді було зареєстровано внесений президентом України Петром Порошенком законопроект "Про Вищий антикорупційний суд".

Міжнародний валютний фонд (МВФ) офіційно повідомив українську владу про те, що прийняття зазначеного законопроекту в існуючій редакції означатиме порушення Києвом зобов'язань перед міжнародними партнерами.

"Подача президентом законопроекту про Вищий антикорупційний суді (№7440) повиннна була стати правильним кроком у цьому напрямку (боротьба з корупцією). Однак, у нас є серйозна стурбованість проектом закону, який був поданий 22 грудня 2017 року, ряд його положень несумісні із зобов'язаннями України за програмою співпраці з МВФ, а також суперечать рекомендаціям Венеційської комісії", - повідомляється в листі глави місії Фонду в Україні Рона ван Родена на ім'я глави адміністрації президента країни Ігоря Райніна.

У МВФ, зокрема, наполягають, щоб до складу Ради міжнародних експертів були включені не тільки міжнародні організації, а й представники донорів, "відповідно до рекомендацій Венеційської комісії", а його представникам було надано право блокувати призначення недоброчесних суддів.

Крім того, юрисдикція Антикорупційного суду повинна відповідати юрисдикції Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

На думку МВФ, законопроект створює юридичні можливості для додаткових затримок у створенні Антикорупційного суду.

"Створення і запуск Антикорупційного суду - ключове завдання в Українському антикорупційної порядку денному ... Однак у поточному вигляді ми не будемо готові підтримати закон про АКС. МВФ готовий допомогти Адміністрації Президента переглянути закон, щоб привести його у відповідність із зобов'язаннями української влади і рекомендаціями Венеційської комісії ", - йдеться в документі.

Як повідомив днями міністр фінансів Олександр Данилюк, МВФ очікує корекції законопроекту про Антикорупційний суд під час його підготовки до другого читання відповідно до зобов'язань України в рамках програми EFF.

"Минулого тижня, під час мого робочого візиту в США, я провів не одну зустріч із представниками МВФ і уряду США. Одне з питань, яке обговорювали з представниками Фонду, - це створення Антикорупційного суду. МВФ представив кілька пропозицій до відповідного законопроекту і очікує, що вони будуть розглянуті та враховані парламентом при підготовці документа до другого читання", - сказав О.Данилюк.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3044885
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору