EN|RU|UK
 Політика України
  1522  28

 Окреме прийняття кожної поправки погіршить законопроект про деокупацію Донбасу, - Тимчук

Комітет Верховної Ради з нацбезпеки та оборони виконав величезний обсяг роботи для того, щоб конкретизувати законопроект "Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях". Робота комітету полягала в тому, щоб з величезної кількості подібних правок виробити єдині формулювання і рекомендувати Раді до прийняття цілі блоки консолідуючих правок.

Про це в інтерв'ю Цензор.НЕТ заявив член профільного комітету Дмитро Тимчук ("Народний фронт").

"Наразі ми рухаємося шляхом, який ускладнює сам процес ухвалення законопроекту, - сказав він. - Адже в чому полягала логіка профільного комітету з питань національної безпеки та оборони? При комітеті було створено робочу групу, її очолив секретар комітету Іван Вінник. Група напружено працювала, ми сперечалися і, хоч і з великими труднощами, але досягали консенсусних формулювань. І дуже багато конструктивних правок дублюють одна одну. Адже лише щодо назви законопроекту - близько 30 правок, і майже всі вони перегукуються. І так по всьому тексту. І сенс роботи комітету полягав у тому, щоб з цієї величезної кількості подібних правок виробити єдині формулювання  і рекомендувати Раді до прийняття цілі блоки консолідуючих правок. З урахуванням думок депутатів різних фракцій", - зазначив нардеп.

"На жаль, фракції не прийняли пропозицію комітету голосувати блоками. І зараз усі поправки голосуються разом. При цьому прийняття поправок триває важко. Вже скільки їх було розглянуто - і жодної з них не було прийнято! І далі, боюся, буде так само. Моя думка: це погіршить законопроект. Усе-таки комітет виконав такий обсяг роботи для того, щоб конкретизувати законопроект, зробити його більш насиченим, розглянути всі сторони окупації", - підкреслив Тимчук.

Повний текст статті "Черепаші перегони з перешкодами. Як ухвалення закону про деокупацію Донбасу перетворилося на марафон" читайте ТУТ.

У вівторок, 16 січня 2018 року, народні депутати розглянули 482 правки із 673, поданих до цього законопроекту.

Нагадаємо, Законопроект №7163 "Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях" вніс президент Петро Порошенко 4 жовтня.

Комітет Верховної Ради з нацбезпеки 5 жовтня схвалив законопроект № 7163 "Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях", рекомендувавши його до прийняття в першому читанні.  

6 жовтня Верховна Рада затвердила президентський законопроект в першому читанні.  

За ухвалення президентського варіанту законопроекту з деокупації Донбасу за основу проголосували 114 нардепів від фракції "БПП", 71 нардеп від "НФ", 17 нардепів від Радикальної партії, 12 нардепів від групи "Волі народу" і 19 позафракційних депутатів. 

Жодного голосу на підтримку законопроекту не дали фракції "Батьківщини", "Опоблока", "Самопомочі" і групи "Воля народу". 

Законопроект повинен створити нову правову основу для вирішення завдання щодо відображення ворожої агресії на Донбасі, а в перспективі - для відновлення територіальної цілісності України в межах міжнародно визнаного кордону. 

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3044858
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору