EN|RU|UK
 Суспільство
  860  6

 Меморіальну дошку загиблому в Іраку журналісту Процюку відкрили в Києві. ВІДЕО

У Києві відкрили 16 січня меморіальну дошку на честь Тараса Процюка, телеоператора агентства Reuters, який загинув у квітні 2003 року в Багдаді.

Розташована вона на будівлі на вулиці Хмельницького, в якій раніше діяв офіс агентства Reuters. Зараз тут є тільки інформаційне агентство "Укрінформ".

Встановлення меморіальної дошки - це ініціатива колег і друзів Тараса Процюка. Її автор - скульптор Віктор Хоменко, який був добре знайомий із загиблим.

"Це відкриття мало бути 16 січня 2014 року, але все напевно пам'ятають, що було: все це відклалося, далі почалася війна, і люди, які могли цим займатися, займалися іншими речами. Але може так і на краще, тому що сьогодні Тарасу виповнюється 50 років. У це неможливо повірити, тому що для нас він залишився 35-річним, таким, як він загинув", - розповів Радіо Свобода друг і колега Тараса Процюка Сергій Караз.

Тарас Процюк загинув 8 квітня 2003 року, коли американські танкісти в Іраку обстріляли готель "Палестина" в Багдаді. У США тоді заявляли, що танкісти могли сприйняти за обстріл чи за дії коригувальника ворожого вогню відблиски з журналістських об'єктивів.

Журналіст і письменник Сергій Лойко того дня, коли загинув Тарас Процюк, працював поруч з ним. Вони перебували в одному готелі на різних поверхах.

"Я не знаю, як так сталося. Ми були в абсолютній безпеці в готелі "Палестина". Ми всі чекали того дня, коли американці увійдуть в місто, коли завершиться ця війна, настрій був якийсь піднесений. І ось американці увійшли, стояв цей танк, і Тарас години дві точно стояв, як мені розповіли, на балконі, прямо наді мною. Коли пролунав цей постріл, ми теж стояли на балконі, і посипалися частини балкона, захиталася вся будівля ... " - згадує Лойко.

Свого часу США заявили, що в перебігу власного розслідування не виявили помилкових дій чи недбалості своїх військовослужбовців, які діяли відповідно до обставин.

Міжнародні журналістські організації розкритикували такі висновки американської влади. А Тараса Процюка в Україні посмертно нагородили орденом "За мужність"

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3044782
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору