EN|RU|UK
 Політика України
  3138  36
Матеріали за темою:

 Знову порушуватиму це питання на засіданні уряду, - Данилюк про відставку Насірова

Міністр фінансів Олександр Данилюк заявив, що знову порушуватиме питання про відставку глави ДФС Романа Насірова на найближчому засіданні Кабінету міністрів.

Як повідомляє Цензор.НЕТ про це він написав у Фейсбуці.

Данилюк зазначив: "Я занепокоєний рішенням Кабінету Міністрів, що було прийнято, поки я був у відрядженні у Сполучених Штатах Америки, щодо скасування актів Кабміну, спрямованих на інституційну реформу Державної фіскальної служби, зокрема, реорганізацію структури, залучення нових людей та остаточну ліквідацію податкової міліції. Планую виправити це непорозуміння.

В рамках Проекту з комплексної реформи ДФС, що зараз втілюється Мінфіном спільно з ДФС, передбачені зміни операційних процесів:
посилення IT складової, переведення послуг в онлайн, автоматизацію процесів тощо. Але це не дасть результату без системної реформи ДФС, для якої потрібна докорінна реформа структури, що в тому числі розірве корупційні зв’язки на місцях та дозволить залучити до роботи в ДФС нових вмотивованих людей з правильними цінностями".

"Зокрема, скасовані акти передбачали зменшення повноважень керівників обласних ДФС. Чому це важливо? Зараз існують квоти, що передбачають розподілення посад у регіональних митницях та податкових між сферами впливу. Контролюючи регіональні органи ДФС, місцеві "князьки" та їхні друзі в Києві наживаються на бізнесі, відкатах, контрабанді та фактично гальмують економічний розвиток нашої країни. І саме ці групи інтересів зараз намагаються завадити змінам. Цього разу не вистачило сміливості розірвати ці зв’язки та реалізувати зміни.

Також хочу підкреслити, що одним із перших людей, хто публічно зрадів рішенню про скасування концепції реформи, був Роман Насіров. Виліз із-під ковдри та почав радісно коментувати.

Вважаю неприпустимим те, що людина, яка вже стала символом корупції та відкрито порушила закон про державну службу, маючи не тільки українське громадянство, формально залишається головою ДФС вже майже рік з моменту відсторонення. Тим часом ДФС залишається без постійного керівника, який міг би взяти на себе повну відповідальність та провести повноцінну інституційну реформу служби.

Водночас, звільнити Насірова може тільки Кабмін. Мінфін вже давно звернувся до Кабміну щодо звільнення Романа Насірова, але відповідного рішення не було. Тому цієї середи буду підіймати це питання на засіданні уряду. Ми, як уряд, що відповідає перед українським народом, маємо бути прикладом та строго дотримуватися законодавства. Сподіваюся на підтримку колег.

Неважливо, що стало причиною скасування актів, а важливо, що це не стане причиною гальмування реформи. Ті, хто сподівався, що рішення Кабміну - це кінець реформі, поспішили радіти. Я вже мав розмову з прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом, під час якої він запевнив у підтримці реформи ДФС. Прем’єр добре розуміє важливість цих змін для країни, її економіки та людей. Тому я впевнений, що виправлення цього непорозуміння стане поштовхом для швидших змін в ДФС", - підсумував Данилюк. 

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3044681
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору