EN|RU|UK
 Суспільство
  7074  60

 Порошенко підписав Закон про виключення з українського законодавства і використання терміна "інвалід"

Президент Петро Порошенко підписав Закон України № 2249 - VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України", ухвалений Верховною Радою України 19 грудня 2017 року.

Про це Цензор.НЕТ повідомили в прес-службі Глави держави.

У повідомленні зазначається: "Метою  Закону є продовження роботи, розпочатої Урядом на виконання Указу Президента України від 3 грудня 2015 року № 678 "Про активізацію роботи щодо забезпечення прав людей з інвалідністю", щодо виключення із законодавства України та вживання терміну "інвалід" і заміни його терміном "особа з інвалідністю".

Читайте на «Цензор.НЕТ»: Рада вирішила скасувати термін "інвалід"

Цим документом вносяться зміни до 37 Законів України, в положеннях яких слова "інвалід", "дитина-інвалід" та "інвалід війни" замінено відповідно словами "особа з інвалідністю", "дитина з інвалідністю" та "особа з інвалідністю внаслідок війни".

 Таким чином, Закон приводить норми чинного законодавства у відповідність до положень Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю. Крім того, запроваджуючи у вживання термін "особа з інвалідністю", перш за все, акцент робиться на людині, а не на її інвалідності. 

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3044665
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору