EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  1518  34

 "Частково вільна", - Freedom House оцінила свободу слова й хід реформ в Україні

Україна потрапила в розділ "частково вільних країн", а окупований Росією Крим - "невільних" у рейтингу "Свобода у світі-2018" неурядової організації Freedom House.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на офіційний сайт організації.

За даними рейтингу, опублікованого на сайті організації, в рейтингу "Свобода у світі" 2018 року, рейтинг України за двома критеріями (рівень політичних прав і громадянської свободи) становив 3 бали (за обома критеріями) з можливих 7, таким чином, країна залишилася в категорії частково вільних. За 100-бальною системою Україна набрала 62 бали (що більше - то вільніша країна). 

Захоплений Росією Крим здобув 7 балів за рівнем політичних прав і 6 балів - за рівнем громадянської свободи, і був визнаний невільним. За 100-бальною системою Крим набрав 9 пунктів.

Freedom House зазначає, що уряду вдалося досягти прогресу щодо низки реформ, зокрема, охорони здоров'я, освіти, децентралізації.

Водночас нездатність влади боротися з корупцією на найвищих рівнях зменшила популярність уряду і вплинула на певні спроби проведення реформ. В організації підкреслили, що корупція продовжує залишатися серйозною проблемою в Україні, а боротьба з нею припинена, "оскільки незалежне Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) зіткнулося з політичним втручанням, а глава ключового парламентського комітету з боротьби з корупцією (Єгор Соболєв. - Ред.) був звільнений".

У звіті також ідеться про санкції, які ввела Україна щодо популярних російських соцмереж та інтернет-ресурсів. Влада, як зазначається, продовжує цензурувати деякі російські ЗМІ та забороняти окремим російським журналістам в'їзд в Україну.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3044641
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору