EN|RU|UK
 Політика України
  1095  8

 Євросоюз закликав Київ до якнайшвидшого введення в дію реформи аудиторської діяльності

ЄС закликає до якнайшвидшого введення в дію законопроекту № 6016-д "Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність".

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на "Європейську правду", про це йдеться в заяві на сторінці представництва ЄС в Україні у Facebook.

"Маємо з прикрістю зазначити, що реформа аудиторської діяльності, яка відбувається в Україні із суттєвим запізненням, під час впровадження продовжує зустрічати опір. Протягом останніх двох років Європейський Союз надавав допомогу уряду України і Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики в процесі розробки нового законодавства про бухгалтерський облік, фінансову звітність, аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність. ЄС привітав ухвалення в жовтні 2017 р. змін до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" та ухвалення в цілому проекту Закону України № 6016-д "Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність" 21 грудня 2017 р.", - сказано в повідомленні.

У представництві ЄС в Україні нагадали, що впровадження європейських та міжнародних стандартів у галузі аудиту та нагляду за аудиторською професією є частиною зобов'язань України в контексті Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, а імплементація Угоди передбачає впровадження в Україні нових правил, практик та інститутів, які відрізнятимуться від усталених процедур.

Також у повідомленні підкреслюється, що необхідні зміни мають сприйматися відкрито та позитивно.

"Реформування аудиторської діяльності є критичним для України не тільки в контексті виконання Угоди. Насамперед це необхідно для відновлення хорошої репутації професії, встановлення довіри до фінансової звітності суб'єктів економічної діяльності і, як наслідок, для сприяння інвестиціям та міжнародній торгівлі.

Ми сподіваємося, що проект Закону № 6016-д "Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність" набуде чинності найближчим часом, і нова регуляторна система для аудиторської діяльності буде впроваджена якнайшвидше", - сказано в повідомленні.

Нагадаємо, 16 листопада 2017 року Верховна Рада схвалила законопроект про аудит фінзвітності та аудиторську діяльність

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3044580
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору