EN|RU|UK
 За кордоном
  1045  18

 Сербія і Чорногорія можуть вступити в ЄС у 2025 році, - Єврокомісія

Європейська комісія розробила проект стратегії Євросоюзу щодо країн Західних Балкан, який передбачає членство Сербії і Чорногорії в Європейському Союзі в 2025 році.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на "Радіо Свобода".

Водночас Албанія, Боснія і Герцеговина, Косово і Македонія до 2025 року повинні досягти певного розвитку для можливості вступу в ЄС. Як очікується, проект стратегії буде опублікований 6 лютого.

У документі зазначається, що у партнерів із Західних Балкан є історичне вікно можливостей, і що вперше їхня перспектива вступу має найкращу структуру.

Водночас автори проекту стратегії додають, що тимчасові рамки подібного вступу виявляться реалістичними тільки в тому випадку, якщо буде існувати сильна політична воля, реалізація реальних реформ і довгострокове вирішення спорів з сусідами. Ключовим в ухваленні такого рішення буде 2019 рік.

Нагадаємо, що в 1990-х роках країни Балкан пережили жорстокі міжетнічні та міжрелігійні конфлікти. Внаслідок югославських воєн, які тривали протягом десятиліття, загинули, за оцінками експертів, близько 140 тисяч осіб. Зараз членами ЄС з даного регіону є тільки Словенія і Хорватія.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3044569
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору