EN|RU|UK
 Події, Здоров'я
  23424  180

 Війна на Донбасі викликала "тиху епідемію" ВІЛ-інфекції в Україні, - дослідження

Збройний конфлікт на Донбасі сприяв поширенню в Україні вірусу імунодефіциту людини, стверджують автори дослідження, опублікованого 15 січня в американському виданні PNAS.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на "Радіо "Свобода".

Дослідники зазначають, що ВІЛ-інфекція в Україні стала "тихою епідемією", оскільки половина ВІЛ-інфікованих людей не знає про наявність проблеми, а близько 40% людей з тільки підтвердженим діагнозом перебувають вже на пізніх стадіях захворювання.

Вчені виявили співвідношення між переміщенням унаслідок бойових дій приблизно 1,7 мільйона осіб і поширенням ВІЛ-інфекції.

"Війна змінила багато в Україні, і епідемія ВІЛ є однією з них. Коли ми проводили наш аналіз, ми змогли показати, що внаслідок війни поширення вірусу зі сходу на решту території країни було посилено", - сказала провідна авторка Тетяна Васильєва, яка працює у відділі зоології Оксфордського університету.

Україна посідає одне з перших місць за показниками захворюваності на ВІЛ у Європі, маючи приблизно 220 000 інфікованих у країні з населенням близько 45 млн осіб.

Для підготовки дослідження міжнародна команда вчених, очолювана фахівцями Оксфордського університету і громадської організації Public Health England, проаналізувала процеси міграції вірусів в Україні в 2012 - 2015 роках.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3044561
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору