EN|RU|UK
 Політика України
  2315  125

 Неможливо захистити свою реальність без тихої та дієвої національної інформаційної політики, - Кулеба щодо закону про фейки

Постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба підтримує ініціативу прийняття закону про протидію фейкам, але вважає, що цього недостатньо.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це написав постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба на своїй facebook-сторінці.

"Закон про боротьбу з фейками - це добре. Ми перші почали активно боротися. Є, що узаконити. Плюс інші активно почали боротися. Тому все буде, так би мовити, у світовому тренді. Є лише одна проблема: успішна боротьба з фейками не має прямого зв'язку зі зміною людських переконань. А фейки - це ж не млини товариша Дон Кіхота. Немає практичного сенсу боротися з ними заради боротьби. Протидіяти треба заради зміни фейкових переконань", - стверджує Кулеба.

Він зазначає, що існує навіть термін "упередженість підтвердження". "На цьому явищі значною мірою ґрунтується російська пропаганда - формуєш фейкове упередження, а потім людина сама починає бачити скрізь підтвердження того, що фейк - це правда. Ти їй правду, а вона їй не заходить. Так влаштований мозок. Є дослідження, які доводять - людина отримує задоволення, коли отримує інформацію, яка підтверджує її переконання. У мозку відбувається вприскування дофаміну і людині стає добре", - йдеться в пості.

Кулеба вказує, що цей принцип зіграв роль у ситуації з розпискою, яку Порошенко нібито дав ФСБ. "Навіть якщо навести 100500 аргументів, що це фейк, пересічний виборець-вірянин вірить, що ці аргументи - це і є фейк, а розписка - свята правда. А популярний блогер ще й напише: влада бреше, розписка - це не фейк, а аргументи влади - фейк. А в спільності у ФБ все це обговорять і переконаються, що блогер таки правий. І цього буде досить, щоб убити всі раціональні аргументи. Бо окремі люди можуть бути раціональними, а маси, особливо електоральні, - ні", - упевнений представник України при РЄ.

На його думку, бурхливі обговорення у Facebook відбуваються здебільшого не через "злих проплачених коментаторів", а "тому, що людям подобається несамовито захищати свої переконання".

"Інтернет дає стільки інформації, що захистити можна будь-що. ФБ дає стільки можливостей висловитися, що Хрестові походи здадуться мізерними відступами від соціальної гармонії, порівняно зі щоденними голіварами в соцмережах. А голівари розхитують емоційно і вганяють у депресняк. "Все пропало" і втома від начебто безрезультатного вихору боротьби стають нормою. І тут приходить ворог і каже: добрий вечір, я вам тут трохи стабільності приніс", - констатує Кулеба.

Тому закон, пропозицію щодо якого було висловлено сьогодні у Верховній Раді, - це добре, але цього мало. "Неможливо захистити свій наратив і свою реальність без тихої та дієвої національної інформаційної політики, спрямованої на управління людськими переконаннями. Як це ефективно робити в рамках закону і європейських цінностей, поки нікому не зрозуміло. Але хто шукає, той знайде", - резюмує представник України при РЄ.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3044535
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору