EN|RU|UK
 Суспільство
  9121  42

 Керівник "ПВК Вагнера" ​​Уткін ніколи не був громадянином України, - СБУ

У глави воєнізованого російського угруповання "ПВК Вагнера" ​​Дмитра Уткіна немає і ніколи не було українського громадянства.

Про це в ефірі "Громадського радіо" повідомив керівник апарату глави СБУ Ігор Гуськов.

За словами Гуськова, Дмитро Уткін виріс у селищі Смоліне Кіровоградської області, проте залишив Україну в 1980-х роках. Зараз він живе в РФ і керує так званою "Приватною військовою компанією Вагнера", хоча ПВК офіційно в Росії перебуває поза законом. Сам Вагнер і його бойовики були помічені під час анексії Криму, а також на Донбасі, відтак - воювали в Сирії. За даними СБУ, саме Уткін і його найманці, наприклад, причетні до того, що бойовики влітку 2014 року збили український ІЛ-76. "Ним створено структуру, яка повністю є підконтрольною, на утриманні, навчанні та фінансуванні російських спецслужб. Це - кишенькова армія російських спецслужб, керівництва РФ", - заявив Гуськов.

При цьому Дмитро Уткін сам у боях давно не бере участі, - вважають у СБУ. "Вагнер сам у боях участі не бере. Його завдання - вербування та комплектування тих своїх підрозділів. У Сирії все почалося з ротно-тактичної групи, потім батальйонно-тактичної групи. Потім їх стало дві. Чисельність їх була від півтори тисячі до 5 тисяч осіб у найважчі для сирійської влади часи - на початку 2017 року, коли йшли бої за звільнення Пальміри. Це епізодичні наїзди самого Вагнера в Сирію. Він фактично зараз керує своєю павутиною, перебуваючи на території Російської Федерації", - заявив керівник глави апарату СБУ.

Також Гуськов повідомив, що українська спецслужба ідентифікувала понад 2000 бойовиків "ПВК Вагнера". "На сьогодні Службою безпеки спільно з іншими нашими колегами встановлено понад 2000 найманців Вагнера - їхні імена, прізвища, по батькові, місця проживання", - заявив Гуськов. За його словами, щодо кожного ідентифікованого громадянина українські правоохоронні органи пізніше заводять окремі провадження. Надалі ці дані Україна використовуватиме в міжнародних судах.

За час боїв на Донбасі в "ПВК Вагнера" ​​було близько сотні убитих, - стверджує Гуськов. А ось захоплених або затриманих українською владою - немає.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3044477
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору