EN|RU|UK
 Політика України, За кордоном
  38045  319

 У Держдумі РФ пропонують денонсувати договір про дружбу з Україною в частині визнання кордонів

Перший заступник голови комітету Держдуми у справах СНД, євразійської інтеграції і зв'язків зі співвітчизниками Костянтин Затулін ("Єдина Росія") запропонував денонсувати Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Росією і Україною в тій частині, де країни визнають територіальні кордони один одного.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на "РИА Новости".

Депутат вважає, що договір "односторонньо вигідний" Україні.

"Бо, не обумовлюючи механізмів партнерства, співпраці і дружби, в другій статті договору ми визнаємо територіальні межі України, а вони, відповідно, наші - на момент підписання та ратифікації цього документа. Тобто  йдеться про те, що, підписавши цей договір, Росія в 1997-му, а потім під час ратифікації в 1999 році підтвердила, що вона вважає, скажімо, Крим і Севастополь частиною території України", - зазначив Затулін.

За його словами, тоді, в 90-і роки, російська сторона активно боролася проти положення документа про кордони.

"Наше трактування договору полягає в тому, що, звичайно, наше визнання кордонів, зроблене в цьому договорі,  взаємопов'язане з темою договору: дружба, співпраця і партнерство. Тобто - немає дружби, співпраці і партнерства, за ідеєю, виникає привід до того, щоб сказати: "Значить, треба всі питання вирішувати заново, в тому числі і питання щодо кордонів".

Тому особисто я буду пропонувати і пропоную вже, <...> що нам потрібно, принаймні, в частині цього договору, його денонсувати - в частині, що стосується статті другої, а саме визнання кордонів", - заявив Затулін.

Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Росією і Україною - основоположний документ російсько-українських відносин. Він передбачає стратегічне партнерство двох країн "на основі принципів взаємної поваги, суверенної рівності, територіальної цілісності, непорушності кордонів, мирного врегулювання суперечок, незастосування сили або загрози силою, включаючи економічні та інші способи тиску".

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3044260
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 4 з 4
<<<1 2 3 4
Сторінка 4 з 4
<<<1 2 3 4
 
 
 
 
 
 вгору