EN|RU|UK
 Події, Суспільство
  5790  52

 Судді, які відпустили екс-мера Слов'янська Штепу з СІЗО, поскаржилися до Вищої ради правосуддя на тиск. ДОКУМЕНТ

Судді Ленінського районного суду Харкова звернулися до голови Вищої ради правосуддя (ВРП) Ігоря Бенедисюка з повідомленням про втручання в їхню діяльність із боку прокуратури.

Як інформує Цензор.НЕТ, відповідний документ опубліковано на сторінці адвоката Нелі Штепи Олександра Тананакіна у Facebook.

У тексті зазначається, що 28 листопада 2017 року, через місяць після ухвалення рішення про зміну запобіжного заходу, проти якого виступала прокуратура, до суду звернувся чоловік, який назвався слідчим прокуратури, і через помічника і секретаря судових засідань намагався вручити судову повістку В. Єжову для його допиту. Сам суддя на той час перебував у відпустці.

Судді, які відпустили екс-мера Словянська Штепу з СІЗО, поскаржилися до Вищої ради правосуддя на тиск 01

"Крім того, суддям Вікторову В., Бондаренку В., Грінчук О. стало відомо, що щодо них порушено кримінальні провадження. Однак наразі відповідні процесуальні заходи або слідчі дії з участю суддів не проводилися, повідомлення про підозру суддям не вручали. Вважаємо, що прийняте рішення колегією суддів... щодо зміни запобіжного заходу не задовольнило прокуратуру і, найімовірніше, представниками прокуратури щодо суддів Вікторова В., Бондаренка В., Гринчук О. було внесено повідомлення до ЕРДР за фактом вчинення злочину за ст. 375 Кримінального кодексу (винесення суддями завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови)", - йдеться в документі.

Судді Ленінського районного суду Харкова Віктор Вікторов, Віталій Бондаренко та Олександра Гринчук звертаються до глави ВСУ і генпрокурора з питання надання інформації про те, чи були відкриті проти них кримінальні справи і чи ведеться щодо них досудове розслідування.

"Оскільки вищевказані обставини дають підстави вважати, що посадові особи прокуратури здійснюють втручання в діяльність суддів, що порушує гарантії незалежності суддів", - мотивують своє прохання автори документа.

Автори також просять зробити "подальші кроки для попередження ситуацій, коли дії суб'єктів правоохоронної діяльності виходять за межі повноважень, наданих законом, і мають характер зловживання процесуальними правами, що  полягає у намаганнях здійснювати позапроцесуальний контроль за розглядом справи судами і перевірку законності та обгрунтованості судових рішень".

Той же документ, датований 11 грудня 2017 року, опублікований на сайті ВРП. Результатів розгляду наразі немає.

Судді, які відпустили екс-мера Словянська Штепу з СІЗО, поскаржилися до Вищої ради правосуддя на тиск 02

Судді, які відпустили екс-мера Словянська Штепу з СІЗО, поскаржилися до Вищої ради правосуддя на тиск 03

Судді, які відпустили екс-мера Словянська Штепу з СІЗО, поскаржилися до Вищої ради правосуддя на тиск 04

Нагадаємо, Штепу затримали 13 липня 2014 року. Їй інкримінують скоєння кримінальних злочинів, передбачених частиною 3 статті 110 (зазіхання на територіальну цілісність і недоторканність України, які призвели до загибелі людей) і частини 1 статті 258-3 (створення терористичної групи чи організації) Кримінального кодексу України.

5 листопада 2014 року Колегія суддів Червонозаводського райсуду вирішила направити провадження за звинуваченням Н. Штепи в апеляційний суд Харківської області для звернення до Вищого спеціалізованого суду України (ВССУ) з розгляду цивільних і кримінальних справ для визначення підсудності. У мотивувальній частині ухвали суд зсилався на те, що злочини, які інкримінують Н.Штепі, відбувалися на території Слов'янська (Донецька область), тобто не в рамках територіальної юрисдикції Червонозаводського райсуду Харкова. Крім того, свідки у справі живуть у Слов'янську і, якщо їм доведеться їздити на суд до Харкова, це може призвести до затягування термінів розгляду справи. ВССУ виніс ухвалу про розгляд справи щодо Н.Штепи в Червонозаводському райсуді Харкова.

4 лютого 2016 року було прийнято рішення про початок судового розгляду заново зі стадії підготовчого засідання у зв'язку зі зміною в складі колегії суддів. Замість головуючого Дениса Чудовского, звільненого указом Президента України Петра Порошенка за неправові рішення щодо активістів Революції Гідності, був призначений Віктор Єжов. А суддю Марину Міндареву (у зв'язку з тривалою хворобою) замінила Світлана Салайчук. В.Єжов був призначений суддею Червонозаводського райсуду Харкова у квітні 2015 року. До цього він працював у райсуді в Макіївці (Донецька обл.).

26 січня 2017 року на черговому засіданні Червонозаводського райсуду Харкова у справі щодо Н.Штепи держобвинувачення заявило відвід головуючому судді Віктору Єжову, оскільки стало відомо про кримінальне провадження щодо нього за ч.1 ст. 258-3 КК України (створення терористичної групи чи організації), зареєстроване за матеріалами СБУ. Після отримання інформації про почате розслідування В.Єжов заявив самовідвід.

Того ж дня колегія суддів задовольнила клопотання держобвинувачення про відвід В.Єжова і його самовідвід.

Захист подав клопотання про визначення підсудності. Апеляційний суд Харківської області виніс ухвалу про розгляд справи щодо Н.Штепи в Комінтернівському райсуді міста.

У травні 2017 року справу перенаправлено в Ленінський райсуд Харкова, почалося її слухання з самого початку вчетверте. У вересні 2017 року екс-мера Слов'янська випустили з СІЗО, оскільки їй не надавалася належна медична допомога.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3044203
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору