EN|RU|UK
 Здоров'я
  12300  85

 Як захистити себе від кору, - інструкція МОЗ та ЮНІСЕФ

Ліків від кору не існує, єдиний надійний метод профілактики захворювання - вакцинація.

Про це інформує Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу МОЗ.

Спалахи кору мають циклічний характер і відбуваються кожні 5-6 років. Головна причина спалахів - низьке охоплення щепленнями. 2016 року менше половини українських дітей отримали щеплення від кору за графіком. За 2017 рік в Україні зафіксували 4782 випадки захворювання на кір. Найбільше випадків зареєстрували в Івано-Франківській області - 1344, Одеській - 1256, Закарпатській - 637. 5 людей в Одеській області померли, з них 3 - діти. Уже в січні 2018 року в Одеській області померла ще одна дитина. Відтак, від кору померли вже 6 осіб", - йдеться в повідомленні.

Захворювання може призвести до пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку (енцефаліту), інших серйозних ускладнень, а також до інвалідності та смерті.

Вакцинація формує специфічний імунітет, унаслідок чого організм людини стає нечутливим до захворювання. Згідно з календарем в Україні, в 12 місяців проводять перше щеплення від кору, а в 6 років - планову ревакцинацію. Ці дві дози вакцини забезпечують захист організму від кору.

Вакцина проти кору входить до складу комбінованої трикомпонентної вакцини КПК (для профілактики кору, епідемічного паротиту, краснухи). Вакцини КПК містять живі атенуйовані (штучно ослаблені) віруси кору, паротиту та  краснухи. Наразі в Україну для щеплень КПК постачають "Пріорикс™" (Priorix™). Це препарат, вироблений компанією GlaxoSmithKline Biologicals s.a (Бельгія). "Пріорикс" - безпечна, ефективна та якісна вакцина, прекваліфікована ВООЗ - найавторитетнішою організацією у сфері охорони здоров’я у світі. Ці та інші вакцини, що входять до календаря щеплень, за угодою з МОЗ, за кошти державного бюджету закуповує Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ). МОЗ України передає закуплені вакцини департаментам охорони здоров'я областей, а ті - державним медичним закладам, щоб громадяни України могли отримувати необхідні щеплення безкоштовно.

Захист від кору потрібен, якщо:

- дитині виповнилося 12 місяців;

- дитина старша 1 року і ви пропустили перше щеплення;

- дитині 6 років. Це час йти на планову ревакцинацію КПК;

- ви пропустили планову ревакцинацію в 6 років. У цьому випадку зверніться до медичного закладу, адже тільки дві дози вакцини забезпечують повний захист;

- дитині 6 і більше років, у неї немає щеплень КПК. У такому випадку потрібно зробити два щеплення з інтервалом не менше одного місяця;

- ви не пам'ятаєте, чи робили дитині щеплення КПК, і не маєте документальних підтверджень. У цьому випадку дитину також потрібно вакцинувати;

- підлітки, а також дорослі, які не хворіли на кір, які не отримували щеплення від кору. Їм також потрібна вакцинація від кору.

- Гостре захворювання, що супроводжується вищою 38,5 ° С температурою.

- Серйозна алергічна реакція (анафілактичний шок) на попередню дозу вакцини чи відома алергічна реакція на один із компонентів вакцини (наприклад на желатин, неоміцин, курячий білок тощо).

- Захворювання і стани організму, при яких після введення вакцини імунітет може не сформуватися (зокрема в умовах хіміотерапії в онкологічних хворих; при вживанні великих доз стероїдних гормонів; при вживанні ліків, що пригнічують імунітет; при СНІДі).

- Вагітність. Вакциною КПК не прищеплюють вагітних, адже вона містить живі віруси. Щеплення проти кору необхідно зробити на етапі планування вагітності.

У разі виникнення тимчасових протипоказань до вакцинації дитина отримує так зване медвідведення від щеплень. Протипоказання на більший термін ніж два тижні може визначити тільки імунологічна комісія, що зазвичай збирається в районній лікарні або міській /обласній поліклініці. Потім пропущені за календарем щеплення потрібно надолужити.

Як захистити себе від кору, - інструкція МОЗ та ЮНІСЕФ 02

У разі контакту з хорим на кір негайно зверніться до лікаря. Якщо дитина контактувала з хворим на кір, вона має отримати вакцинацію проти кору протягом перших 72 годин. У деяких випадках також показана екстрена профілактика шляхом введення імуноглобуліну.

Існує міф, що наявність у дитини бронхіальної астми, цукрового діабету чи інших хронічних захворювань є протипоказанням до вакцинації. Проте насправді насамперед такі малюки потребують щеплення, адже ризик зараження кором і розвитку серйозних ускладнень після хвороби для них значно вищий.

Щоб прийняти інформоване рішення про вакцинацію, поговоріть із лікарем. Підготуйтеся до консультації та складіть список питань, що вас турбують. Лікар розкаже про вакцину, можливі реакції організму на щеплення та порадить, як користуватися жарознижувальними препаратами, якщо в дитини підвищиться температура.

Як захистити себе від кору, - інструкція МОЗ та ЮНІСЕФ 03

Якщо невакцинована дитина заразиться і перехворіє на кір, у неї, звичайно, сформується природний імунітет проти цього захворювання. Однак кір має тяжкий перебіг і часто потребує госпіталізації. Хворі на кір довго залишаються заразними, їх потрібно ізолювати на тривалий час. Інфекція може викликати ускладнення (пневмонію, енцефаліт), призвести до інвалідності чи смерті.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3044192
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору