EN|RU|UK
 За кордоном
  3356  19
Матеріали за темою:

 У Литві набув чинності "закон Магнітського", у списку - 49 росіян

Глава МВС Литви Еймутіс Місюнас, на підставі "закону Магнітського", з 12 січня заборонив в'їзд в країну 49 громадянам Росії, викритих у порушеннях прав людини і відмиванні грошей.

"Міністр підписав розпорядження про заборону на в'їзду до Литви 49 особам на підставі прийнятого закону і за пропозицією МЗС", - повідомляє BNS.

У МВС Литви заявили, що список складений після консультацій з іноземними партнерами. 

"Закон Магнітського" був підписаний президентом Литви Далею Грібаускайте 27 листопада 2017 року. Президент республіки заявила, що закон повинен сприяти припиненню порушень прав людини та операцій з "брудними грошима".

Під заборону потрапляють особи, включені в національний список небажаних іноземців, складений державою-членом Євросоюзу, Європейської асоціації вільної торгівлі, державою-членом НАТО.

Список, прийнятий парламентом Литви, містить 49 прізвищ. Серед них глава Слідчого комітету Росії Олександр Бастрикін, який керував справою Магнітського, заступник голови Слідчого комітету при МВС, генерал-майор Олег Логунов, судді Олена Сташина, Олексій Криворучко, Світлана Ухналева, Сергій Подопригоров, що прийняли рішення в справі Магнітського, керівництво Московської податкової інспекції, яких викрив Магнітський у масштабні махінації з бюджетними коштами.

Литва – п'ята держава, яка прийняла цей правовий акт – після США, Великобританії, Канади та Естонії. Списки постійно поповнюються, адже в грудні 2017 року Міністерство фінансів США розширило глобальний "список Магнітського", туди включені, зокрема, глава Чечні Рамзан Кадиров, син генпрокурора Росії Артем Чайка і старша дочка покійного президента Узбекистану Гульнара Карімова.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3044134
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору