EN|RU|UK
 За кордоном
  1642  6

 Болгарія має хорошу перспективу для вступу в єврозону і виконала критерії для прийому в Шенгенську зону, - Юнкер

Голова Європейської комісії Жан-Клод Юнкер повідомив у п'ятницю на прес-конференції в Софії, що обговорював з болгарським прем'єр-міністром Бойком Борисовим перспективу вступу Болгарії в зону євро.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

"У моїй доповіді про стан союзу у вересні (2017 року - Ред.) я ясно сказав, що всі держави-члени, за винятком тих, на які поширюється відступ (від договору про ЄС - Ред.), мають можливість стати членами зони євро. Більш того, всі ті, хто відповідають критеріям, повинні вступити в неї. Це визначено договором", - заявив глава Єврокомісії на спільній з Б.Борисовим прес-конференції.

"Я не говорив, що вже завтра Болгарія стане членом зони євро. Я сказав, що Болгарія - на правильному шляху. Її державний борг явно нижче 30%. Це найнижчий рівень боргу в Європейському Союзі", - сказав голова Єврокомісії.

Він також вказав на успіхи Болгарії в галузі підтримання бюджетної рівноваги і на прогрес у сфері скорочення безробіття.

"Але цього ще недостатньо, і наші болгарські друзі це усвідомлюють. Однак реальна конвергенція вже є. І це справжній прогрес. Я вважаю, що Болгарія, наскільки можливо скоро, зможе приєднатися до зони євро і повністю скористатися плодами своєї участі в ній", - сказав Ж.-К.Юнкер.

У відповідь зана питання про перспективу вступу Болгарії до Шенгенської зони він заявив, що Болгарія виконала необхідні умови для прийняття в неї.

"Я вважаю не надто гідною позицію тих урядів (держав ЄС - Ред.), які, всупереч реальному стану речей, відмовляють Болгарії у вступі до Шенгенської зони. Я вчора (11 січня - Ред.) сказав, виступаючи в Національному театрі, що місце Болгарії в Шенгенському просторі, і я не відступлю ні на крок, якщо постане питання про те, щоб знову про це нагадати (і ми це зробимо, якщо знадобиться), на Європейській Раді або в будь-якій іншій інстанції", - запевнив голова Європейської комісії.

Прес-конференцію з Софії транслювала телеслужба ЄС.

Ж.-К.Юнкер перебував у Болгарії з нагоди офіційної презентації 11-12 січня болгарського головування в Раді ЄС. Він провів переговори з прем'єр-міністром країни.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3044065
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору