EN|RU|UK
 Політика України
  990  6
Матеріали за темою:

 Суди, які розглядають резонансні справи, не будуть ліквідовані, поки не винесуть рішення, - Державна судова адміністрація

У Державній судовій адміністрації України (ДСА) запевняють, що суди, які розглядають суспільно значущі і резонансні справи, не будуть ліквідовані доти, поки щодо цих справ не будуть винесені рішення, а їх реорганізація не повинна відбитися на процесі розгляду цих справ.

"Суди будуть ліквідовані після того, коли щодо усіх резонансних справ будуть винесені відповідні рішення", - сказав глава ДСА Зеновій Холоднюк на засіданні ради суддів України в п'ятницю, відповідаючи на  запитання "Інтерфакс-Україна", передає Цензор.НЕТ.

Він зазначив, що зокрема це стосується Оболонського районного суду Києва, який розглядає справу за обвинуваченням екс-президента України Віктора Януковича у державній зраді і Святошинського районного суду Києва, який розглядає справу за обвинуваченням колишніх співробітників спецпідрозділу "Беркут" у вбивстві активістів Майдану. "До того часу, поки справи не будуть розглянуті, чи не будуть винесені вироки, ніхто ліквідувати ці суди не буде", - підкреслив глава ДСА.

З.Холоднюк вказав, що існує інший варіант розвитку подій, за якого можуть бути внесені зміни в чинні процесуальні кодекси, й нинішні склади судів будуть переведені в новостворені окружні суди, а відповідні справи перейдуть за старими суддями в нові суди.

Він також підкреслив, що всі суди, які є зараз в Україні, працюють у штатному режимі, приймають, реєструють, розподіляють і слухають всі справи без винятку. За словами глави ДСА, це буде відбуватися до того дня, поки не будуть створені нові окружні суди, і судді не будуть або переведені, або будуть призначені в нові суди судді за результатами відкритого конкурсу.

"Деякі гарячі голови сьогодні, особливо адвокати, звертаються до судів з тим, що ці суди вже ніхто, вони ліквідовані і не мають права розглядати справи - це не відповідає дійсності", - заявив З.Холоднюк.

Як повідомлялося, 29 грудня 2017 року президент України Петро Порошенко підписав укази, які передбачають ліквідацію місцевих судів і створення замість них окружних. Він зазначив, що зараз відбувається процес ліквідації, реорганізації та створення нових судів і заповнення посад суддів людьми, які проходять систему оцінки, заповнюють необхідні декларації, проходять антикорупційну перевірку. За словами президента, нові суди будуть формуватися на повністю прозорому конкурсі.

Раніше, 21 грудня 2017 року, Вища рада правосуддя (ВРП) погодилася з проектами указу президента України, які передбачають ліквідацію 142 місцевих судів і створення замість них 74 окружних. Зокрема, проекти указів передбачають ліквідацію 10 райсудів у Києві, замість них планується створити 6 окружних судів.

28 грудня заступник голови Адміністрації Президента України Олексій Філатов повідомив, що реструктуризація судів у рамках судової реформи буде відбуватися в 2018 році.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3044057
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору