EN|RU|UK
 Політика України
  2648  26

 Накопичувальна пенсійна система не збільшить розмір податків, - Розенко

Запровадження накопичувальної системи пенсійного забезпечення не призведе до збільшення розміру податків ні для працівників, ні для їхніх роботодавців.

Про це заявив віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням Укрінформ.

"Головне - ні для роботодавців, ні для працівників розмір їхніх податків не збільшиться. За рахунок перерозподілу коштів, я думаю, ми знайдемо механізм", - сказав Розенко.

Він підкреслив, що в Україні ухвалено політичне рішення про запровадження з 1 січня 2019 року накопичувальної системи. "Я вважаю, що це буде поворотним моментом для пенсійної системи", - сказав чиновник.

За словами Розенка, є кілька механізмів формування внесків до накопичувальної системи. "Це персональні внески людей, плюс у нас є ресурс, який можна використовувати за рахунок перерозподілу нинішніх податків. Наприклад, ми можемо на певну суму зменшити податок на дохід фізичних осіб і направити цю суму в накопичувальну пенсійну систему. Або зменшити ставку єдиного соціального внеску - це теж може бути одним із варіантів", - пояснив віце-прем'єр.

Розенко також вважає за доцільне вже зараз більш активно використовувати механізм недержавного пенсійного страхування, щоб отримувати вищу пенсію в майбутньому.

"Недержавне пенсійне страхування вже діє. Будь-яка людина може вже сьогодні вибрати недержавний пенсійний фонд і самостійно вносити туди кошти. І я закликаю людей більш активно використовувати цей механізм, щоб не бути залежним від держави в майбутньому. Так, держава буде фінансувати певний рівень пенсійного забезпечення, але за допомогою недержавних пенсійних фондів можна істотно підвищити собі пенсію. Я не бачу ніяких ризиків щодо системи недержавних пенсійних фондів. Усі цивілізовані країни використовують цей механізм", -підсумував віце-прем'єр-міністр.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3044004
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору