EN|RU|UK
 Політика України
  2510  83

 Сьогодні ГПУ перестала бути каральним органом, - Луценко розповів про результати роботи на посаді Генпрокурора

Юрій Луценко повідомив, що одним з його головних досягнень на посаді Генпрокурора є "злам старої командної вертикально орієнтованої каральної системи".

Про це він розповів в інтерв'ю виданню "Новое время", інформує Цензор.НЕТ.

"Сьогодні уявити собі ситуацію, коли Генеральний прокурор, або заступник, або обласний прокурор дає команду знищити бізнес чи політика, і це виконується через внутрішню структуру пострадянського монстра, неможливо. Чому? На сьогодні, ні я, ні мої заступники не можуть нікого ні зняти, ні призначити", - підкреслив Луценко, зазначивши, що призначають на посади та звільняють "виключно органи самоврядування", а він тільки підписує ці рішення.

Також серед досягнень він назвав скасування права прокуратури виконувати функції слідства, скорочення апарату ГПУ на чверть, підвищення зарплати вдвічі і заповнення більшості вакансій у місцевих прокуратурах новими кадрами не з системи.

Ще одним власним досягненням Луценко вважає процес над екс-президентом-утікачем Віктором Януковичем за звинуваченням у державній зраді.

"Тому що це не просто процес над громадянином Януковичем. Це процес для всіх колишніх і майбутніх керівників. У цій країні вже не буде посади, яка унеможливлює покарання за скоєні злочини", - зазначив Генпрокурор.

Він також називає надзвичайно важливим "те, що до 80% справ Майдану є доведеними", а 240 прямих виконавців убивств або насильства на Майдані проти демонстрантів зараз під судом. У той же час Генпрокурор визнав, що замовники цих злочинів, "середньої і вищої ланки" ховаються в Росії.

"Щодо них, завдяки парламенту, ми запустили процеси заочного засудження", - додав Луценко.

До досягнень ГПУ він також відніс те, що його відомство знаходить "юридично виписані можливості підставити плече в діяльності НАБУ".

За словами Генпрокурора, протягом року "ми не тільки затримали понад 9 тис. корупціонерів, не тільки передали близько 3 тис. справ до судів, але й отримали 1,5 тис. вироків".

Причиною помилок Луценко називає поспіх.

"Наприклад, перша спроба створення внутрішньої антикорупційної служби була наївною. Вона не вийшла. Виявилося, що треба створювати генеральну інспекцію за зразком США, з другої спроби ми це зробили", - навів він приклад невдачі.

Генпрокурор також назвав помилкою те, що "дав себе втягнути в дискусії з НАБУ".

"Не я був ініціатором, але повинен визнати, що публічні гучні суперечки завдали шкоди всій системі. На щастя, нещодавно Артем Ситник був у цьому кабінеті, і він визнав це, і я визнав це. Зараз ми намагаємося знайти спільне в нашому різному баченні законодавства. Я не можу мовчати, коли бачу порушення закону, але з іншого боку, можна це робити дуже голосно, або не дуже голосно. Думаю, дуже голосно, було хоча і спровоковано, але помилкою", - сказав Луценко.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3043964
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору