EN|RU|UK
 Суспільство
  4641  97

 Нацрада з питань телебачення і радіомовлення пропонує Раді ввести санкції за гастролі українських артистів у РФ

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення пропонує ввести штрафи або кримінальну відповідальність для українських артистів, які гастролюють на території держави-агресора.

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ, про це йдеться в заяві, оприлюдненій головою Нацради Юрієм Артеменком на засідання 11 січня.

"Законодавці могли б розглянути і застосувати світову практику щодо впливу на вітчизняних виконавців, які ведуть концертну діяльність у країні, визнаній агресором. Це можуть бути штрафні санкції або кримінальна відповідальність для них. А телерадіоорганізації були б зобов'язані обмежити участь таких артистів або діячів культури в ефірі, можливо, на певний період. В такому випадку національний регулятор отримає реальні важелі впливу на мовників", - сказав Артеменко.

Він зазначив, що до Нацради надходять звернення і по пошті, і через соціальні мережі та ЗМІ, що стосуються виступів українських артистів, які активно гастролюють у Російській Федерації. У цій ситуації регулятор не має ніяких важелів впливу на телерадіоорганізації, тому що закон взагалі про це нічого не говорить. У цьому випадку будь-яка дія Нацради на обмеження буде оскаржена в суді, і шанси відстояти позицію, яка може бути зрозуміла з точки зору етичних стандартів, але немає юридичного підґрунтя, дорівнюють нулю.

"Тому ця ситуація може бути вирішена тільки в законодавчому полі", - наголошується в заяві.

З повним текстом документа можна ознайомитися на сайті Нацради. 

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3043807
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору