EN|RU|UK
 Політика України
  5568  77

 Суд за позовом Коломойського заблокував аудит Приватбанку і дії в судах проти олігарха за кордоном, - "Finbalance"

Суд відкрив провадження за позовом Ігоря Коломойського про "захист честі, гідності та ділової репутації".

4 січня Київський райсуд м.Одеси відкрив провадження у справі №520 / 97/18 за позовом Ігоря Коломойського до ТОВ "Телекомпанія "АРС", НБУ, Міністерства фінансів, Приватбанку, Кролл Ассошіетс Юк Лімітед, ТОВ "Астерс", ТОВ" Астерс Консалт ", АліксПартнерс Сервісез ЮК ЛЛП, Хоган Ловеллс Інтернешнл ЛЛП – про "захист честі, гідності та ділової репутації, визнання недостовірною інформації, визнання відсутності права та припиненні дій", повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на finbalance.com.ua.

Цього ж дня суд задовольнив заяву І. Коломойського про забезпечення позову і заборонив Приватбанку, Міністерству фінансів, консультантам, юридичним радникам або іншим особам, які надають послуги для Приватбанку, НБУ і / або Міністерству фінансів (зокрема, але не обмежуючись AlixPartners Services UK LLP, Kroll Associates UK LLP, Hogan Lovells International LLP, їхнім дочірнім підприємствам і / або представництвам і / або філіям, ТОВ "Астерс", ТОВ "Астерс Консалт") виконувати умови, вимоги та будь-які інші положення будь-яких договорів, угод, контрактів, довіренність і будь-яких інших дій, укладених з НБУ, Приватбанком, Мінфіном, які прямо та / або опосередковано стосуються і / або будь-яким чином впливають і / або будуть впливати на права та / або інтереси І. Коломойського.

Суд серед іншого заборонив діяти в інтересах і / або від імені НБУ, Приватбанку, Мінфіну "в Україні і за кордоном в напрямку і / або способом і / або у формі, яка прямо і / або опосередковано стосуються і / або будь-яким чином впливає і / або буде впливати на права та / або законні інтереси І. Коломойського "(цитата).

Крім того, Приватбанку та Мінфіну було заборонено оплачувати послуги Hogan Lovells International LLP (представляє інтереси Приватбанку в Лондонському арбітражі, - ред.), його дочірніх підприємств і / або представництв і / або філій відповідно до укладених між ними договорами, а Hogan Lovells International LLP, його дочірнім підприємствам і / або представництвам і / або філіям заборонено отримувати і / або приймати від Приватбанку і Мінфіну оплату послуг згідно з укладеними між ними договорами, які прямо і / або опосередковано стосуються і / або будь-яким чином впливають і / чи будуть впливати на права та / або інтереси І. Коломойського.

Аналогічна заборона встановлена ​​для AlixPartners Services UK LLP, Kroll Associates UKLimited, ТОВ "Астерс", ТОВ "Астерс Консалт", які проводять forensic audit Приватбанку, "до вирішення цього спору по суті".

При цьому заборонено всім згаданим вище державним і недержавним структурам (консультантам) "користуватися, розголошувати, повідомляти, вказувати, застосовувати, вказувати і здійснювати будь-які інші дії з використання персональних даних І. Коломойського в будь-яких документах в Україні та за кордоном, переміщати, надавати, транспортувати і / або будь-яким іншим чином передавати персональні дані І. Коломойського будь-яким органам влади, фізичним і юридичним особам в Україні та за кордоном, а також здійснювати іншу обробку персональних даних І. Коломойського, а саме збирати, накопичувати, копіювати, поширювати, подавати, надавати або іншим чином поширювати будь-які документи, що містять персональні дані І. Коломойського в Україні і за кордоном до вирішення цього спору по суті".

Крім того, для ТОВ "Телекомпанія АРС" заборонено здійснювати всі і будь-які дії з трансляції, оповіщення, коментування і будь-якого іншого поширення інформації, яка прямо і / або побічно стосується і / або будь-яким чином впливає і / або буде впливати на права і / або інтереси Коломойського, до вирішення цього спору по суті.

Нагадаємо, 15.12.2017 Солом'янський райсуд м.Києва в рамках справи №760 / 27582/17 задовольнив аналогічні клопотання І. Коломойського і фактично заблокував проведення forensic audit Приватбанку, а також можливість оплати Приватбанком і Мінфіном послуг, які вони отримують від своїх консультантів, в т.ч. від компанії Hogan Lovells International LLP, яка представляє інтереси Приватбанку в Лондонському арбітражі. 20.12.2017 Приватбанк повідомив, що почав судовий процес у Високому суді Лондона проти своїх колишніх власників - Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова. 03.01.2018 Солом'янський райсуд м.Києва задовольнив клопотання ТОВ "Астерс" і скасував забезпечувальні заходи щодо забезпечення позову в рамках справи №760 / 27582/17.

Нагадаємо, 18 грудня 2016 року стало відомо, що Кабінет Міністрів ухвалив рішення про націоналізацію "Приватбанку". Уряд має намір випустити 30-річні ОВДП на 150 млрд гривень і в підсумку стати 100% власником банку. Перший заступник голови банку заявив, що рішення про передачу "Приватбанку" державі було ухвалено через безпрецедентну інформатаку і загрозу для клієнтів. У "Приватбанку" запевнили, що з грошима на рахунках нічого не станеться: "Це було ключовою умовою переговорів". У свою чергу, голова Мінфіну Данилюк підтвердив: "Гроші вкладників "Приватбанку" в безпеці і захищені державою". Водночас "ПриватБанк" у зв'язку з процедурою націоналізації призупинив корпоративні платежі на добу до 9:00 20 грудня.

За даними НБУ, загальна потреба "Приватбанку" в капіталі становить 148 млрд гривень. А голова Мінфіну Данилюк зазначив, що після того як "Приватбанк" повністю стабілізується, держава планує цей банк продати. У свою чергу, президент Порошенко заявив: "Держава гарантує клієнтам "Приватбанку" недоторканність і цілісність їхніх грошей".

Разом з тим, рішення про націоналізацію "Приватбанку" підтримали в МВФ і ЄБРР, а також країни G7Євросоюз і США.

Міністр фінансів Олександр Данилюк заявляв, що "Приватбанк" доведений до неплатоспроможності, а за це передбачена дуже серйозна відповідальність".

Нагадаємо, до націоналізації майже 50% акцій "Приватбанку" належало Ігорю Коломойському, 41,6% - Геннадію Боголюбову.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3043758
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору