EN|RU|UK
 Політика України
  5713  195
Матеріали за темою:

 Терміново потрібно, щоб запрацював Антикорупційний суд, - Мінгареллі

Глава Представництва Європейського Союзу в Україні Х’юг Мінгареллі в ефірі "Українського радіо" підкреслив, що Антикорупційний суд в Україні необхідно створити якомога швидше.

Про це пише Цензор.НЕТ із посиланням на УНІАН.

На думку посла, за останній рік досягнуто значного прогресу в боротьбі з корупцією. "Прийнято нові закони, нові інститути, але також зрозуміло, що попереду довгий шлях. На сьогодні корупція залишається дуже серйозною хворобою, від якої страждає все українське суспільство. Але ми знаємо, що саме потрібно робити для того, щоб просунутися в боротьбі з корупцією", - наголосив Мінгареллі. "Ми насамперед повинні зміцнити створені антикорупційні органи: Національне антикорупційне бюро, Національне агентство з питань запобігання корупції та інші, а також терміново потрібно, щоб запрацював Антикорупційний суд, про що дуже довго говорять і на чому наполягає Венеціанська комісія", - заявив дипломат.

За його словами, необхідно, щоб якомога швидше НАЗК отримала необхідні ресурси для перевірки, верифікації електронних декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави. "І вимога, щоб активісти громадянського суспільства декларували свої доходи, повинна бути негайно знята", - підкреслив Мінгареллі.

"Зрозуміло, що боротьба з корупцією - це нескінченний процес, і недостатньо створити антикорупційні органи, треба змінити ментальність людей. Звичайно, процес зміни ментальності займає дуже багато часу, і зараз відбувається жорстока боротьба між тими, хто справді намагається змінити Україну, змінити цю ментальність, реформувати країну, і тими, хто хоче, щоб усе залишилося таким, як у період з 1992 по 2014 рік", - наголосив дипломат.

Нагадаємо, наприкінці 2017 року Петро Порошенко вніс до парламенту проект закону про Вищий антикорупційний суд. Також глава держави зареєстрував у ВР проект закону про внесення змін до закону "Про судоустрій і статус суддів" у зв'язку з прийняттям закону "Про Вищий антикорупційний суд". Обидва законопроекти визначені як невідкладні.

У Представництві міжнародної антикорупційної організації Transparency International Україна, дослідивши положення президентського законопроекту про Вищий антикорупційний суд (№7440), прийшли до висновку, що окремі його положення не відповідають рекомендаціям Венеціанської комісії. Створення антикорупційного суду є однією з умов продовження співпраці з Україною її ключового кредитора - Міжнародного валютного фонду.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3043703
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору