EN|RU|UK
 Політика України
  5858  133

 Ірина Луценко про "Жінку III тисячоліття": "Чесно скажу, не хотіла йти на цю номінацію"

Однак аргументи на користь участі в конкурсі були досить прийнятними.

Про це в інтерв'ю Цензор.НЕТ розповіла представник Президента у Верховній Раді, дружина Генерального прокурора Ірина Луценко.

"Прийшла до мене керівник цієї громадської організації. Додзвонилася через помічників. Сказала, що, мовляв, ми спостерігаємо за вашою діяльністю ще з того моменту, коли ви публічно захищали чоловіка, який був у в'язниці. Зараз ми бачимо, чим ви займаєтеся, і ми бачимо прогрес. Знаємо, що ви дуже багато волонтеритеів; знаємо, які важкі теми берете (питання захисту дітей, насильства), скільки ви робите для учасників АТО. І ми б хотіли відзначити таку вашу роль. І просимо вас прийти на нагородження ", - розповідає Луценко.

Читайте: Опубліковано рейтинг найвпливовіших жінок України

Вона також відповіла на запитання щодо того, що, може, відмовитися від участі було б більш "стримано і по-європейськи", що, можливо, краще б нагороду отримала людина, котра зробила багато для країни, але не засвітилася у вищих ешелонах влади.

"Я запитувала:" Чому я? "Чесно скажу: не хотіла йти на цю номінацію. Але аргументи керівника цієї громадської організації були для мене досить прийнятні. Коли у нас в Україні відбуваються серйозні потрясіння - військові дії, революції, події, які потребують серйозної консолідації в суспільстві - то ні в кого не викликає сумнівів те, що жінка - також є частиною цього процесу і нарівні з чоловіком може в них брати участь ", - зазначила Луценко.

І додала: "Я відбула разом з чоловіком всю Помаранчеву революцію - при тому, що нашому меншому синові було 2 роки. Я повністю відбула євромайдан, від першого дня до останнього. Щоночі ми привозили на своїй машині воду, дрова, продукти. Щоночі я була на Майдані разом з людьми! Виступала на сцені; прощалася з чоловіком і сином, коли були останні дні Майдану і було незрозуміло, хто кого. Ми не знали, чи виживемо ми, залишиться сім'я чи ні. І тоді чоловіки-революціонери, всі, хто там був присутній - і Аваков, і Турчинов, і мій чоловік, і Яценюк, і багато наших колег-депутатів  відправили жінок по лікарнях. Тому що туди звозили дуже багато поранених хлопців - тих, які потім і стали Небесною сотнею; тих, які потім стали інвалідами. І ми в лікарнях фіксували смерть цих людей. Потім постреволюційний період. Дуже багато їздили на фронт ... "

"Ось, у нас є жінки-міністри, жінки-депутати, - продовжує Луценко. - Назвіть мені, будь ласка, чи починав хто-небудь з них свою політичну кар'єру за таких обставин, коли чоловік у в'язниці, і всі відвернулися, і коли ти була під кримінальним переслідуванням. Чи не боялися? Чи всі йшли і продовжували свою роботу? "

За її словами, це основні аргументи, які були у організатора конкурсу.

"І це не означає, що жінка, яка витягла чоловіка з в'язниці, пішла далі займатися своєю роботою. Ні, вона побачила, що може зайнятися питаннями, які не вирішувалися. Питаннями сексуальної експлуатації дітей, питаннями торгівлі людьми, поліпшення прав людини. Соціальними питаннями . І ця жінка пішла на наступні вибори, переконала всіх, що має політичну позицію. І за цю політичну позицію отримала відповідну пропозицію від Президента країни. Отримала - і послідовно її відстоює ", - пояснила Луценко.

Повний текст інтерв'ю з Іриною Луценко читайте ТУТ.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3043554
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору