EN|RU|UK
 Події
  2312  96

 У 2017 році значно погіршилася ситуація з правами людини в окупованому Криму, - правозахисники

Кримська правозахисна група зафіксувала кілька нових тенденцій у переслідуванні кримчан з політичних мотивів.

"Аналіз за рік продемонстрував, що в Криму триває переслідування активістів, зокрема й за релігійними та етнічними ознаками. Крім того, збільшилися обмеження свободи мирних зібрань", - цитує Цензор.НЕТ сайт Кримської правозахисної групи.

У 2017 році в окупованому Криму зафіксовано щонайменше 19 адміністративних арештів із політичних причин, не менше 25 осіб на тих самих підставах стали фігурантами кримінальних справ.

Посилився тиск на свободу вираження поглядів. Зокрема, зафіксовано відкриття кримінальних справ за пости й коментарі в соціальних мережах. Кримінальні справи за публікацію в соцмережах розпочато проти п'яти осіб, кілька осіб заарештовано. Карали за публікації в соціальній мережі також і адміністративними арештами.

У 2017 році аналітики зафіксували значне погіршення ситуації з наданням медичної допомоги ув'язненим, що в деяких випадках прирівнюється до тортур. Крім того, проблеми з наданням медичної допомоги й нелюдські умови в місцях несвободи є причиною постійного погіршення здоров'я багатьох в'язнів в окупованому Криму.

"Важливо відзначити погіршення ситуації з дотриманням міжнародного гуманітарного права. У 2017 році значно збільшилася кількість кримчан, мобілізованих до армії РФ. Якщо у 2016 році їх було близько 3100 осіб, то за 2017 рік до армії РФ відправили вже трохи менше 5000 новобранців із Криму. Загалом за час окупації до Збройних сил РФ мобілізували близько 10 000 кримчан. При цьому у 2017 році розпочато щонайменше чотири кримінальних справи за ухиляння від служби в армії. Дві справи - у Сімферополі, одна - у Севастополі, одна - у Ялті. У трьох з них ухвалено вироки. Кримчан Троша й Бахолдіна було засуджено до штрафів у розмірі 25 000 рублів кожний, навіть наявність судимості не звільнила їх від обов’язкової служби в окупаційних збройних силах", - йдеться у звіті.

У 2017 році спостерігалася тенденція, коли політичне переслідування активістів здійснювалося за кримінальними статтями про вимагання, зберігання зброї. Обшуки в будинках активістів здійснювали під приводом пошуку зброї або розслідування можливих терактів, встановлення особистостей "терористів".

Деякі випадки переслідувань почали використовувати пропагандисти РФ для створення негативного іміджу Меджлісу та кримськотатарського народу в цілому.

У "справі кримських мусульман" з'явилося ще десять затриманих. Шістьох із них звинувачують в участі в організації Хізб ут-Тахрір (визнана в РФ терористичною), чотирьох - в участі в організації Таблігі Джамаат (визнана в РФ екстремістською). Нині дев'ятьох із них утримують під вартою в СІЗО Сімферополя, один перебуває під домашнім арештом. Родичів припинили пропускати на судові засідання. Майже всі засідання цього року проходили в закритому режимі.

Окупаційна влада значно посилила обмеження свободи мирних зібрань. Зокрема, лише за участь в одиночних пікетах 14 жовтня затримали не менше 49 осіб. Надалі оштрафували 75 осіб. Загальна сума штрафів для тих, хто вийшов на пікети цього дня, становить 790 000 рублів. За один день, 18 грудня, в окупованому Криму відбулося 65 судових засідань за такими справами. Для порівняння, загальна сума адміністративних штрафів за порушення свободи мирних зібрань за весь період окупації становить понад 3 500 000 рублів.

"Цифри, наведені в цій публікації, можуть не відображати повної картини утиску прав людини, оскільки частина таких фактів не зафіксована у відкритих джерелах і залишається в тіні", - наголошують правозахисники.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3043474
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору