EN|RU|UK
 Політика України
  2307  27
Матеріали за темою:

 У 2018 році судову систему очікує реструктуризація, яка охоплюватиме ліквідацію, створення та реорганізацію судів, - Філатов

Цього року українську судову систему очікують масштабні зміни. Реструктуризація системи охоплюватиме ліквідацію, створення та реорганізацію судів.

Про це в інтерв'ю "УП" розповів заступник голови АП Олексій Філатов.

"Більше не буде судів, де є лише три судді, один із яких на лікарняному, друга в декретній відпустці, третій іде у відпустку або в нього закінчилися повноваження - і, як наслідок, у районі відсутнє правосуддя. Тому районні суди укрупнюватимуться, 2-3 райони будуть об'єднані в один окружний суд у середньому зі штатом у 9-12 суддів", - заявив заступник голови АП.

Водночас він пояснив, що це не означає, що громадянам доведеться їздити в сусідній район.

"Вони як зверталися у своєму районному центрі, так і звертатимуться там. Існуватиме приміщення суду, у ньому будуть судді, канцелярія, але юридично це буде суд, об'єднаний із судом або судами сусідніх районів. Таким чином, якщо в конкретному районі з якихось причин у суді не буде суддів, то громадянин хоча б матиме можливість звернутися до суду в сусідньому районі. У районах у містах, думаю, буде по 30-40 суддів. Модель буде ефективнішою, ніж нинішня", - упевнений Філатов.

Також, за його словами, змінюватимуться апеляційні округи.

"Їх створення вимагає закон про судоустрій і статус суддів. Там також відбудеться певна оптимізація. Є, наприклад, у нас деякі апеляційні суди, де дев'ять суддів. Дев'ять суддів для апеляційного суду - це, м'яко кажучи, неадекватна кількість. Виникає питання доцільності існування такого округу й витрат бюджету на нього, як на окремий", - розповів він.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3043370
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору