EN|RU|UK
 Політика України, Економіка, Суспільство
  1563  69

 За 2014-2017 роки в Україні побудували 60 шкіл, - Кабмін

За 2014-2017 роки в Україні було побудовано близько 60 нових загальноосвітніх навчальних закладів, з них 25 - у 2017 році.

Як передає Цензор.НЕТ, про це йдеться в повідомленні на сайті Урядової ініціативи "Децентралізація".

"Близько 60 нових загальноосвітніх навчальних закладів (ЗНЗ) збудували в Україні в період  2014-2017 років. За даними Держархбудінспекції України, найбільша кількість таких новобудов припала на 2017 рік – 25 ЗНЗ. Для порівняння, у 2012 та 2013 роках було введено в експлуатацію всього по 9 ЗНЗ", - сказано в повідомленні.

Суттєве зростання будівництва в Україні шкіл у Мінрегіоні пояснюють зростанням державної фінансової підтримки на розвиток територіальних громад та розбудову їх інфраструктури та зростанням надходжень до місцевих бюджетів.

"Загалом у 2017 році  в державному бюджеті було передбачено для фінансування проектів регіонального та місцевого значення майже 15 мільярдів гривень для того, аби місцева влада змогла вирішувати питання інфраструктури. Це суттєва підтримка. Для порівняння, у 2014 році всього півмільярда було спрямовано на соціально-економічний розвиток", -  сказав перший заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ В’ячеслав Негода.

За його словами, ситуація в корені стала змінюватися з 2015 року - коли уряд запровадив перший етап фінансової децентралізації. "З того часу зростає наповнення місцевих бюджетів та державна фінансова підтримка на розвиток територіальних громад і розвиток їхньої інфраструктури", - зазначив він. 

За 2014-2017 роки в Україні побудували 60 шкіл, - Кабмін 01

Водночас В’ячеслав Негода звернув увагу на дані Держказначейства України, які свідчать, що багато місцевих бюджетів мають значні залишки (звісно, це позитивно), але  невиправдано великі заощадження на банківських депозитах.

"Ці кошти мали би вливатися в економіку і працювати на розвиток територій, інвестуватися, серед іншого в будівництво соціальної, транспортної інфраструктури. Але вони чомусь на депозитах. Не може такого бути, щоб місцеве самоврядування інвестувало банки. У цивілізованих країнах все навпаки – банки надають кредити під проекти для муніципалітетів. Органи місцевого самоврядування мають зважено ставитися до ухвалення своїх рішень щодо бюджетного планування", - сказав перший заступник Міністра.

Раніше Віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко заявляв, що у рамках Державного фонду регіонального розвитку в 2017 було розпочато 790 інвестиційних програм у  регіонах України, з яких  399 об’єктів завершено і введено в експлуатацію.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3043335
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору