EN|RU|UK
 Політика України
  739  7

 Усі постанови уряду для запуску програм підтримки фермерів мають бути ухвалені до кінця січня, - Гройсман

Кабінет Міністрів України в рамках виконання завдань розвитку аграрного сектору вдосконалює програми підтримки агросектору та розширює можливості агропідприємств, насамперед у частині доступу аграріїв до наявних фінансових ресурсів.

Про це сказав прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час наради з питань розвитку агросектору, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Урядовий портал.

Він наголосив, що ключові напрями роботи - підтримка тваринництва, передусім створення нових комплексів та збільшення поголів’я, цільова підтримка фермерів, а також підтримка підприємств сільськогосподарського машинобудування з метою збереження та нарощування кількості робочих місць у цій галузі та забезпечення аграріїв якісною технікою вітчизняного виробництва.

"Найближчими тижнями маємо запустити в роботу програми підтримки - аби ми дійшли до кожного господарства в Україні й довели, як можна використовувати наявний ресурс", - сказав глава уряду.

У контексті розвитку тваринництва учасники наради зазначили, що спектр інструментів підтримки доволі широкий: від безпосередньо бюджетної дотації на розвиток молодняка до запровадження ефективного кредитування створення нових тваринницьких комплексів з можливістю компенсації тіла кредиту та встановлення ефективної кредитної ставки. Умови застосування наявних можливостей - гнучкі й залежатимуть від кон’юнктури ринку та запиту суспільства. Водночас цільові регуляції, які дозволять зробити затребуваний фінансовий продукт доступним і ефективним, мають бути сформовані вже до кінця січня.

"Головне, аби наприкінці 2018 року в нас були фонди й поголів’я максимально збільшені, і насичений (власною якісною продукцією) ринок", - сказав прем’єр-міністр.

У контексті підтримки фермерства глава уряду звернув увагу на необхідність якнайшвидшого опрацювання механізмів запровадження ефективного кредитування, механізмів компенсації вартості техніки - за умов придбання техніки для конкретного господарства, а також підтримки кооперативів.

"Таким чином ми запустимо механізми реальної виробничої підтримки. Але водночас ми передбачаємо відповідальність фермера за чесну реєстрацію землі й худоби, - сказав Володимир Гройсман. – Важливо не затягувати час. Усі постанови уряду мають бути ухвалені до кінця січня. Ресурсів (підтримки) достатньо".

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3043324
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору