EN|RU|UK
 Політика України, Економіка
  5915  47

 "Руками митниці корумповані правоохоронці "кошмарять" бізнес", - глава" Укрлегпрому" Соколовський звернувся до Грицака

Питання про "замовні наїзди" співробітників Служби безпеки України на бізнес порушувалося на нещодавній зустрічі Союзу українських підприємців із керівництвом СБУ.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це заявив у Facebook президент Всеукраїнського об'єднання роботодавців "Укрлегпром", власник підприємства "Текстиль-Контакт" Олександр Соколовський.

Він пише, що під час нещодавнього спілкування з журналістом Євгеном Плінським "Секретні матеріали" (канал "1 + 1") про контрабанду в Україні, той зміг "здивувати одним кумедним документом", скрин якого Соколовський також опублікував.

Руками митниці корумповані правоохоронці кошмарять бізнес, - глава Укрлегпрому Соколовський звернувся до Грицака 02

"Це могло б бути навіть досить весело, якби не "Текстиль-Контакт" у прив'язці до підозрюваних у злочині. Та ще й у кримінальній справі щодо державної зради! Круто, так? Але зате в мене зійшовся пазл, чому наприкінці року митниця знову почала зупиняти наші вантажі і перед святами ми не змогли розмитнити кілька машин із сировиною, які залишилися святкувати Новий рік, з усіма наслідками, що випливають витратами у вигляді простою і штрафів замовникам за зірвані поставки", - пише Соколовський.

Він далі наводить кілька витягів із журналістського розслідування Плінського:

"... Отже, виходячи з інформації, отриманої мною від одного з представників СБУ, у грудні 2017 року до одного із співробітників звернулися люди з проханням "покошмарити" кілька конкретних компаній з метою ускладнити процедуру проходження їх вантажів на митниці протягом декількох місяців. Якщо вірити моєму джерелу, то за цю послугу представникам СБУ було запропоновано винагороду розміром 10 000 доларів.

Сама схема замовлення наїзду СБУ - заради тиску на конкурентів або переділу бізнес потоків -  зовсім не нова. За малу частку силовики просто вносять потрібну компанію до якоїсь кримінальної справи,тому вантажі цієї фірми при ввезенні в Україну автоматично і досить несподівано для власника стають проблемними і практично не в'їзними. Повні контейнери і фури товару місяцями можуть лежати на митних складах, піддаючись десяткам перевірок незрозумілими людьми із загадковими особами, але з посвідченнями СБУ. При цьому сам товар псується, втрачає актуальність, а сама компанія не розуміючи, що відбувається, втрачає величезні суми, оплачуючи простій, зберігання вантажів, зриваючи контракти, як із замовниками, так і постачальниками. Увесь цей кошмар, як правило, закінчується після того, як власник вантажу "вирішить" питання або із замовником наїзду, або із самими силовиками, перекупивши в них свою ж перевірку.

Наїжджають за такою схемою, як правило, або конкуренти, або самі силовики. І часто компаніям-імпортерам, бізнес яких зав'язаний на строгих контрактах, сезонності і свіжості вантажів часом легше відразу відкуповуватися, ніж доводити незаконність і абсурдність таких перевірок.

Виходячи з листа, можна зрозуміти, що слідчі цієї структури розслідують дуже важливу, але злегка загадкову справу, за статтями ККУ ч.1 ст. 111 (державна зрада), та ч.2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем). Зареєстровано цю справу в ЕРДР під номером 22017000000000317. Інкриміновані статті - серйозні, тягнуть за собою позбавлення волі до 15 років.

В описі суті справи слідчі в загальних рисах пояснюють, що з 2014 по сьогоднішній день якісь посадові особи виконавчої влади і керівники різних структурних підрозділів митниці ДФС цілеспрямовано знищують як самі митні органи України, так і сприяють незаконному переміщенню вантажів через кордон України ... Але, незважаючи на таке розмитий, хоч і  красивий вступ, начальник 1 управління ГСУ СБУ полковник Сичевський, який підписав цей лист, не приводить у ньому ні перелік "співробітників митниці і посадових осіб виконавчої влади", підозрюваних у державній зраді, ні, власне, конкретних прикладів таких дій і заходів щодо їх протидії.

Замість цього, після страхітливого вступу, полковник Сичевський наводить список із чотирьох компаній, (ТОВ "РОТЕРМАН" ЄДРПОУ 41271108, ТОВ "Текстиль-Контакт" ЄДРПОУ 32043747, ТОВ "ТЕКССОЛ-С" ЄДРПОУ 35892372, ТОВ "ВІТА-ТЕКС" ЄДРПОУ 34483946), вантажі яких зараз перебувають на території Київської митниці. Так ось, вантажі цих компаній, відповідно до вказівки СБУ, пропонується оглядати і в обов'язковому порядку залучати до цього процесу слідчих ГУ СБУ, брати проби і зразки товару, проводити щодо них дослідження для визначення класифікації товару та перевірку відповідності задекларованої вартості.

Для контролю вантажів чотирьох компаній ГСУ СБУ спеціально виділяє двох слідчих, які в будь-який час доби повинні бути сповіщені митниками про прибуття, відбуття або будь-який інший рух вантажів цих компаній. Виключно за погодженням з цими уповноваженими співробітниками і з їхньої волі митниця тепер має право вантаж випускати або зобов'язана тримати під будь-яким приводом. Будь-який рух вантажів цих фірм, тільки за командою з СБУ, а її, як ви розумієте, не буде довго.

Щоб Київська митниця не дивувалася такому дивному документу і не ставила зайвих питань, у листі вказано наступне: "..службові особи Київської митниці надають сприяння у незаконному митному оформленні товарів підприємствам-нерезидентам."
За фактом це означає, що в разі відмови виконувати це розпорядження СБУ або в разі спроби його оскарження, співробітники самої митниці можуть легко бути перекваліфіковані з "друзів" СБУ на спільників злочинців у справі про "державну зраду" ... "

Також Соколовський наводить думку щодо цієї публікації колишнього голови митної служби Анатолія Макаренка: "Судячи з усього, скоро кожного, хто не платить корупційну ренту, будуть залучати за "зраду Батьківщині". Думаю, такими листами та діями виконавці дискредитують сутність своєї служби і знищують репутацію її керівників. Схожих листів, до речі, десятки, якщо не сотні по всій країні. Руками митниці корумповані правоохоронці "кошмарять" бізнес. На виході нульовий результат для економіки, безпеки країни та черговий корупційний транш у їхні кишені. Воронка все ширше, апетити все більші. Порочна система "оброку" для бізнесу відновлюється в гірших традиціях 2010-13-го. Це факт".

Далі Соколовський пише: "Що б я хотів додати до сказаного? Звичайно, нам не звикати і навіть, незважаючи на збитки і витрачені нерви, ми впевнені, що не просто відіб'ємося, але й зробимо все, щоб нашу компанію більше не намагалися ні замовити, ні прийняти на нас замовлення. Мовчати і "вирішувати питання під столом" не будемо! Нам все одно, хто всередині Служби цим займається. Я впевнений, що глава СБУ Василь Грицак, як і обіцяв на нещодавній зустрічі з бізнесом, наведе в цих питаннях порядок , включаючи персональну відповідальність. Нам же хочеться тільки одного: спокійно працювати, розвиватися і давати можливість своїм співробітникам годувати свої сім'ї. (...) І якщо митниця за наполегливим рекомендаціям СБУ буде системно затримувати наші вантажі, то далеко ми, звичайно, не заїдемо. (...) І якщо "рішалам у погонах "(яких, до речі, дуже не люблять ті, хто в СБУ чесно, ризикуючи життям під час війни, займаються нашою безпекою) це не цікаво, то, може, пора вже кардинальну реформу силових структур провести? Тільки в сторону зменшення їх кількості та повноважень, а не навпаки".

Соколовський також нагадав, що на нещодавній зустрічі Союзу українських підприємців з керівництвом СБУ порушував питання про "замовні наїзди". Тому він знову просить керівника служби Василя Грицака "зробити все можливе, щоб припинити цю порочну практику".

"А поки тіньова економіка в Україні займає солідну частку в 35-40% і тенденція тільки на збільшення. Разом з відтоком інвестицій і посилюється експорт трудових ресурсів до Європи (де в основному молодь і фахівці, але, на жаль, не силовики) . Усе це може сумно закінчиться. Прохання до всіх силовиків тільки одне: не заважайте! Якщо є питання і підозри - не соромтеся, запитуйте все, що цікавить, а потім тільки вирішуйте -  гальмувати нам роботу чи ні. "Текстиль-Контакт" на ринку вже 23-й рік, і ми хочемо розвиватися, а не емігрувати. І як би не засмучувалися деякі персонажі, що зараз не 37-й рік, коли за фальшивим доносом можна було будь-якого розчавити і знищити, я вірю, що ці часи не повернуться і в нас усе налагодиться. Тільки станеться це, якщо ми не будемо покірним стадом, не мовчатимемо і не дозволимо себе принижувати ... ", - написав у своєму пості Соколовський.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3042986
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору