EN|RU|UK
 Здоров'я
  5970  223

 МОЗ хоче скасувати спецдозвіл на заняття цілительством

Міністерство охорони здоров'я пропонує скасувати спеціальні дозволи на заняття народною або альтернативною медициною.

Як передає Цензор.НЕТ, про це йдеться в повідомленні прес-служби Міністерства охорони здоров'я.

"Регламентація роботи цілителів, що практикують народну чи альтернативну медицину, не може належати до компетенції Міністерства, оскільки така практика не відповідає сучасним медичним науковим знанням.Тому МОЗ України пропонує скасувати спеціальний дозвіл на заняття народною медициною (цілительством) шляхом скасування статті 74 Основ законодавства України про охорону здоров'я. Зараз Проект Закону України " Про внесення змін до деяких законів України" на громадському обговоренні", - сказано в ньому. 

У Міністерстві зазначають, що будь-які методи оздоровлення, діагностики та лікування мають бути безпечними та дієвими для пацієнтів. Народні методи не входять до арсеналу сучасної доказової медицини, а отже, їх безпека та ефективність ніким і ніколи не перевірялася в умовах строгих наукових експериментів.

У відомстві також зазначили, що для перевірки методів альтернативної медицини, які б гарантували їх безпечність та дієвість, необхідно проводити наукові та клінічні дослідження за усталеними методиками. Такі дослідження зазвичай тривають роками і вимагають значного фінансування та широкого залучення експертів. Жоден із методів народної медицини жодним чином не можна перевірити “на місці” у момент звернення цілителя по дозвіл.

"Існуюча процедура атестації та експертизи цілителів не дозволяє МОЗ видати жодному з них дозвільні документи, оскільки неможливо гарантувати безпечність методів, якими він користується,  для пацієнтів. Усі раніше видані дозволи на заняття цілительством створюють потенційну небезпеку для громадян України, оскільки такі дозволи жодним чином не гарантують безпеку пацієнтів при їх зверненні до цілителів", - сказано в повідомленні МОЗ.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3042969
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
 
 
 
 
 
 вгору