EN|RU|UK
 Політика України
  5175  50

 "Народний мер" Маріуполя Фоменко засуджений за сепаратизм на 6 років і 9 місяців

Суд засудив до тюремного ув'язнення так званого народного мера Олександра Фоменка, який проголосив про своє управління містом під час сепаратистського мітингу 1 червня 2014 року.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на сайт 0629.

З травня 2014 р чоловік, який працює директором приватного підприємства "Альянс ПС", розуміючи незаконність і злочинність своїх дій, активно займався легалізацією терористичної організації "ДНР" у Маріуполі. Він вступив у змову з представниками т.зв. "Республіки" з метою захоплення влади в місті, хотів зайняти місце "народного мера" і виступав за зміну конституційного ладу України.

1 червня 2014 року Олександр Фоменко проголосив себе "народним мером", керуючись підтримкою т.зв. "ДНР" з Донецька, і приступив до своїх фіктивним обов'язків. Протиправна діяльність "мера" була зупинена правоохоронними органами 12 червня 2014 р.

У суді чоловік частково заперечував свою провину. Він говорив, що все життя займався громадською діяльністю і на мітинги потрапив випадково, що йому пропонували посаду "мера" присутні на мітингу люди. Також обвинувачений говорив, що ні з ким з "ДНР" знайомий не був, знав про організацію тільки з Інтернету і закликав просто створити орган,який контролюватиме міську владу. Фоменко називав себе громадянином України і наполягав, що не хотів створення інших держав.

Один із допитаних маріупольських журналістів Микола Лисогор на суді розповів, що знімав все, що відбувається на камеру, і зрозумів, що обвинуваченого призначили "мером".

Розглянувши всі свідчення свідків і військовослужбовців, що брали участь у затриманні "народного мера", суд визнав його винним за ч.2 ст.110 КК України (Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України).О.Фоменко був засуджений на 6 років і 9 місяців. Час перебування в СІЗО з моменту затримання зараховані в термін відбуття покарання.

Арешт майна був скасований.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3042966
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору