EN|RU|UK
 Політика України
  3777  91

 За 2 роки статус біженця в Польщі отримали 88 українців, - Клімкін про заяви прем'єра Моравецького

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін переконаний, що кількість українців, які отримали протягом останніх 2-х років у Польщі статус біженця в порівнянні з тими, хто отримав дозвіл на роботу в цій країні, а також оформили польські візи, є "дуже привабливою" для польської економіки.

Про це він написав у Twitter, повідомляє Цензор.НЕТ.

"Біженці - це категорія міжнародного права. Їм потрібно допомагати. За 2 роки такий статус в Польщі отримали 88 українців. При цьому майже 300 тис. отримали дозвіл на роботу, а понад 2 млн - візи, витративши кілька млрд євро (польська статистика)", - написав Клімкін.

"Мені, як математику, таке співвідношення здається дуже привабливим для польської економіки. Навіть не враховуючи те, що саме українці рятують конкурентоспроможність економіки Польщі", - зазначив Клімкін.

Як повідомлялося, в ефірі одного з польських телеканалів 1 січня прем'єр Польщі Матеуш Моравецький пояснив відмову Варшави приймати мігрантів з Африки та Близького Сходу тим, що країна нібито прийняла "щонайменше кілька десятків або, може бути, сотень тисяч біженців з України".

Раніше, пояснюючи відмову Польщі від розміщення у себе прибуваючих до Європейського Союзу біженців, про нібито "тисячі" біженців із України також заявляли інші польські високопосадовці.

При цьому 31 грудня 2017 року посольство України в Польщі опублікувало офіційну інформацію управління з питань іноземців Польщі, згідно з якою протягом січня-жовтня 2017 року до управління звернулося 625 громадян України з проханням надати їм міжнародний захист. У 2016 році таких звернень було 1306, що вказує на зменшення цієї категорії осіб майже вдвічі.

При цьому протягом 10 місяців 2017-го компетентні органи Польщі надали статус біженця 56 громадянам України (у 2016 році - 32) і прийняли 175 рішень про надання українцям статусу особи, яка потребує додаткового захисту (у 2016 році було 64 таких рішення).

Разом з тим,  станом на 1 липня 2017-го справжні дозволи на проживання в Польщі мали понад 128 тис. громадян України (з них у 79 осіб був статус біженця).

Протягом першого півріччя 2017 року громадянам України видали понад 92 тис. дозволів на роботу різних типів. Для порівняння, протягом 2016 року українці отримали близько 103 тис. дозволів на роботу, а за перше півріччя 2016-го - понад 42 тис. дозволів, що свідчить про зростання зазначеного показника в поточному році майже вдвічі.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3042861
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору