EN|RU|UK
 Політика України, За кордоном
  3809  47

 Ми прийняли 1,5 млн українців: кілька десятків тисяч з них - із зони військових дій, - прем'єр Польщі Моравецький

Останнім часом Польща прийняла у себе 1,5 мільйона українців, з яких кілька десятків тисяч - із територій, охоплених війною.

На цьому під час спільної прес-конференції з главою угорського уряду Віктором Орбаном у Будапешті наголосив голова Ради міністрів Польщі Матеуш Моравецький, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

 "Я наголосив на Європейській Раді та сьогодні ще раз про це скажу: країни Центральної Європи роблять багато для міграції, для ослаблення напруженості на східному фланзі ЄС, адже триває війна Росії з Україною, у нас (у Польщі) дуже багато мігрантів та біженців із Чечні, і ми очевидним чином знижуємо напругу в міграційній сфері", - заявив Моравецький.

Він зазначив, що позиція Польщі та Угорщини вже кілька років не змінюється: національні країни повинні самостійно вирішувати, кого до себе приймати, а кого ні.

"Ми прийняли 1,5 млн українців, при цьому значна частина з них - це люди, які втекли з територій, де йдуть бойові дії - з Донбасу. Оцінюємо, що принаймні кілька десятків тисяч - це люди, які втекли з цих територій", - зауважив Моравецький, додаючи, що Польща докладає значних зусиль для послаблення міграційного тиску на сході Європи.

Глава польського уряду зазначив, що на Заході Європи мислення країн зміщується в бік позиції, яку представляють Польща й Угорщина: необхідно надавати допомогу в місцях конфліктів, а не приймати біженців у Європі.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3042781
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору