EN|RU|UK
 Політика України
  5171  211
Матеріали за темою:

 Щоб Україна досягла успіху, її лідери повинні знову підтвердити свою прихильність викоріненню корупції, - посол США Йованович

Посол США в Україні Марі Йованович вважає, що Україні слід підтвердити свою прихильність боротьбі з корупцією, в тому числі за допомогою створення Антикорупційного суду.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це вона написала в статті для видання "Новое время".

"Корупція - це не просто політична проблема: через неї реальні втрати несуть реальні люди. Корупція стримує іноземні інвестиції. Тягне вниз ВВП. Гасить готовність ризикувати і запал до підприємництва. Позбавляє громадян з працею зароблених доходів таким оподаткуванням, бюджетним процесом і процедурами закупівель, які наповнюють кишені можновладців. Корупція породжує злидні. Українці це розуміють.

В опитуваннях і розмовах вони часто називають корупцію ключовою проблемою, що перешкоджає прогресу. Переважна більшість людей вважають, що політики ставлять свої приватні інтереси вище суспільного блага. Безпека і суверенітет України залежать не тільки від перемоги над іноземної агресією, а й від внутрішньої боротьби проти корупції, без чого жодна країна не може створити інститути, стійкі як до зовнішнього втручання, так і до внутрішніх маніпуляцій", - зазначила Йованович.

"Щоб Україна досягла успіху, її лідери повинні знову підтвердити свою прихильність викоріненню корупції. Це означає створення Антикорупційного суду з високим стандартом чесності на основі думки Венеціанської комісії, надання НАБУ і САП інструментів і необхідної незалежності для виконання своїх завдань, реформування НАЗК, щоб воно реалізовувало свій мандат щодо запобігання корупції, а не тиснуло на антикорупційних реформаторів", - підкреслила посол.

Як повідомлялося раніше, вчора текст президентського законопроекту (№7440) про Вищий Антикорупційний суд був оприлюднений на сайті Верховної Ради. Крім того, на сайті парламенту оприлюднено текст супутнього законопроекту про внесення змін до закону "Про судоустрій і статус суддів" у зв'язку з прийняттям закону України "Про Вищий Антикорупційний суд" (№7441).

Як повідомлялося, 22 грудня у Верховній Раді було зареєстровано внесений президентом України Петром Порошенком законопроект "Про Вищий Антикорупційний суд".

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3042719
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
 
 
 
 
 
 вгору