EN|RU|UK
 Політика України
  21269  113

 Сплачені Мін'юстом 54 млн грн через фіктивні фірми перерахували пов'язаним особам, - НАБУ

54 млн грн, які в лютому 2016 року Мін'юст сплатив на ТОВ "Золотий Мандарин Ойл", через кілька днів через різні фіктивні фірми були перекинуті на пов'язаних між собою осіб.

Цей факт встановили детективи НАБУ, про що йдеться в оприлюдненій постанові суду Києва, яку проаналізував проект "Марлін", пише Економічна правда, передає Цензор.НЕТ. 

На початку грудня Солом'янський районний суд Києва надав доступ детективам НАБУ до документів "Київенерго". Зокрема доступ надано до договорів поставки і зберігання мазуту, укладених фірмами "ТД "Ресурси", "Золотий Мандарин Ойл", "ДонМеталЗбут", "Стальінвест", документів з обліку мазуту, листування між "Київенерго" і згаданими фірмами з приводу зберігання мазуту і його повернення, листування "Київенерго" з Мін'юстом щодо виконання рішень судів, а також будь-яких інших судових розглядів, де предметом позову є згаданий мазут.

У суді детектив зазначив, що рішенням Господарського суду Києва від 2009 року "Київенерго" зобов'язана повернути на користь ТОВ "Золотий Мандарин Ойл" мазут марки М-100 загальною кількістю 24 627,097 тонн заставною вартістю 54,1 млн гривень, який перебував на зберіганні "ТЕЦ №5 Київенерго".

Компанія "Золотий Мандарин Ойл" в органи Державної виконавчої служби (ДВС) не зверталася.

"Надалі через нібито невиконання органами ДВС стягнення коштів "Золотий Мандарин Ойл" вже в 2013 році звернулося зі скаргою до Європейського суду з прав людини", - йдеться в повідомленні.

У липні 2015 року Урядовому уповноваженому Європейського суду з прав людини Борису Бабіну надійшов лист від представника ТОВ "Золотий Мандарин Ойл" з пропозицією мирного врегулювання спору, аргументуючи його тим, що в іншому випадку держава буде змушена сплатити суму вартості мазуту в розмірі перероблено 158,8 млн грн.

Як зазначається, на наступний день у відповідь на згаданий лист Урядового уповноваженого прийнято Декларацію про мирне врегулювання спору, в якій одноосібно від імені Уряду України було взято зобов'язання сплатити протягом 3-х місяців з моменту рішення Європейським судом справи, суму позовних вимог ТОВ "Золотий Мандарин Ойл".

Зазначена Декларація була направлена ​​в ЄСПЛ з проханням врахувати її під час прийняття судом остаточного рішення. Вже на наступний день уповноваженим секретарем 5 секції ЄСПЛ було підготовлено відповідь. Таким чином, питання виплат з бюджету на користь ТОВ "Золотий Мандарин Ойл" було вирішено протягом трьох днів.

"Крім того, в обґрунтування клопотання, детектив вказав, що в подальшому на підставі платіжних доручень № 378 від 12.02.2016 року, № 810 від 22.02.2016 року та № 918 від 24.02.2016 року, Держказначейством перераховані ТОВ "Золотий Мандарин Ойл" грошові кошти в розмірі 54 179 613, 40 грн, які, як встановлено в ході розслідування, через кілька днів через юридичні особи з ознаками фіктивності були перераховані на користь інших пов'язаних з ними підприємств і фізичних осіб", - йдеться в постанові суду. 

Як відомо, Національне антикорупційне бюро веде провадження про можливу розтрату понад 54 мільйонів гривень. У Мін'юсті стверджують, що виплатили ці гроші київській компанії "Золотий Мандарин Ойл" за рішенням Європейського суду з прав людини і зробили це законно. У жовтні рішенням ЄСПЛ цю справу було знято зі списку справ, в зв'язку з "мирним врегулюванням спору".

Нагадаємо, раніше в Мін'юсті заявили, що до них прийшли з обшуками детективи НАБУ. Увірвавшись в приміщення, детективи забрали ключі у прибиральниці і перемістилися в кабінети співробітників. Після того, як частина з них прийшла на роботу, детективи покинули будівлю Міністерства, не пояснивши, причин обшуків. У ході брифінгу перший заступник голови Мін'юсту Наталія Бернацька заявила, що Міністерство юстиції звертається до Генерального прокурора Юрія Луценка з заявою про злочин з боку співробітників НАБУ через незаконний обшук і вилучення документів без постанови суду. У свою чергу, в НАБУ заявили, що обшуки у співробітників Мін'юсту були законні і запобігли знищенню документів. Зокрема, за даними НАБУ, невідкладний обшук службового кабінету № 413 Міністерства юстиції України, проведений детективами НАБУ 08.12.2017 в порядку ч.3 ст. 233 КПК України був обумовлений необхідністю реагування на отриману в установленому законом порядку інформацію про факт знищення і приховування документів, які виступають речовими доказами в кримінальному провадженні, і які на виконання постанови слідчого судді Солом'янського районного суду м. Києва від 23.11.2017 повинні були бути видані Мін'юстом детективам НАБУ для здійснення тимчасового доступу до них і виїмки. Законність невідкладного обшуку відповідно до вимог ч. 3 ст. 233 і ст. 234 КПК України підтверджена постановою слідчого судді Солом'янського районного суду м. Києва від 08.12.2017.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3042670
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору