EN|RU|UK
 Політика України, За кордоном
  2102  22

 Україні потрібно підвищувати ефективність сектору безпеки, - посол Чалий. ВIДЕО

Влада Сполучених Штатів стурбована реформуванням українського сектору безпеки більшою мірою, ніж корупцією в оборонній сфері.

Про це розповів посол України в Сполучених Штатах Америки Валерій Чалий в інтерв'ю "Голосу Америки", пише Цензор.НЕТ.

 Посол коротко підвів підсумки взаємодії США та України в 2017 році. "Було багато побоювань, що з'явиться договір між США і Росією за рахунок України. Цього не сталося завдяки спільній роботі, завдяки виробленню правильної позиції Сполученими Штатами. Були і питання контактів на вищому рівні. Але тепер ми маємо дві зустрічі президентів, і більш ніж 45 візитів міністрів, і, звичайно, підтримку оборони і безпеки України", - зазначив Чалий.

За його словами, рішення про надання летальної зброї було ухвалено США, оскільки "був почутий сигнал" України. "Я на всіх зустрічах з політиками і в Конгресі говорив, що наш досвід гібридної війни показує: якщо ви демонструєте слабку позицію, агресор йде далі, якщо ви демонструєте силу, відкривається можливість для дипломатичної роботи", - розповів посол України в США. 

Він зазначив, що ключові завдання найближчого часу на 95% збігаються з вимогами, які звучать із Вашингтона. І ці вимоги звучать не випадково: США допомагають не тільки в питаннях оборони і безпеки, а й у проведенні реформ. "Ви знаєте, що істотно скоротилася допомога. І Україна зараз отримує 50% усього, що йде в Євразію", - підкреслив Чалий. Хоча завдання збігаються, на його думку, є питання в темпі і способі впровадження реформ.

Чалий розповів, що американські військові дивуються проведенню реформ під час війни. "Але у нас немає часу, і для того, щоб бути успішними, нам потрібно не тільки викорінювати корупцію. У мене є достовірні дані, що корупція в оборонній сфері України не більша, ніж в інших сферах. Вона більша в інших сферах. Але оборонна сфера - це те, де жодна гривня не може піти на інші цілі, ніж на допомогу обороні країни", - поділився посол.

Він підкреслив, що в Україну надходять не гроші платників податків США, а техніка. Тому там не може бути корупції. "Вона, звичайно, є в сфері поставок. І система ProZorro, яка почала впроваджуватися саме в Міноборони, це хороший сигнал. Тому я думаю, тут не тільки про корупцію йдеться, а про реформування сектору безпеки. Це головне. Ефективність сектору безпеки. Тому ми про це зараз говоримо. І це дійсно на порядку денному", - резюмував Чалий.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3042647
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору