EN|RU|UK
 Політика України
  2800  14

 Черговий етап е-декларування розпочався і триватиме до 1 квітня, - НАЗК

Протягом наступних трьох місяців, до 1 квітня, триватиме черговий етап подання електронних декларацій особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік.

Про це повідомляє Ценор.НЕТ із посиланням на прес-службу НЗК.

Зокрема, е-декларації зобов'язані до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства за минулий рік за спеціальною формою Президент, голова ВРУ, прем'єр-міністр, всі прем'єри та віце-прем'єр, глава СБУ, Генпрокурор, голова Нацбанку, керівники інших органів влади.

Також до переліку тих, хто зобов'язаний подавати е-декларації, належать керівники та члени органів управління ГО, які працюють у галузі запобігання корупції. Згідно зі змінами до закону, вони мають подавати свої декларації з початку 2018 року.

Також вказується, що декларації мають подати депутати місцевих рад, керівники державних підприємств та інші чиновники, які не подавали е-декларації восени 2016 року.

Крім того, в повідомленні НАЗК є поради, як можна полегшити роботу з Реєстром декларацій, зокрема про перевірку налаштування пошти, електронного цифрового підпису.

Нагадаємо, запуск системи електронного декларування, завдяки якій суспільство може контролювати чиновників, які працюють за гроші платників податків, був однією з умов для запровадження безвізового режиму ЄС.

Система електронного декларування запрацювала у повному режимі 1 вересня 2016 року, а її робота не була бездоганною - під час кожного періоду подачі декларацій у НЗК у системі траплялися збої. Чиновники скаржилися, що не можуть заповнити е-декларації на сайті НЗК, оскільки Єдиний державний реєстр декларацій працював несправно.

Міністерство юстиції натомість звинуватило Національне агентство з питань запобігання корупції в руйнуванні антикорупційної реформи через збої в системі е-декларування. НАЗК після цього звернулося з позовом до "Українських спецсистем", в якому закликало проводити цілодобову роботу із забезпечення функціонування системи е-декларування. Однак у листопаді глава НЗК Наталія Корчак знову заявила, що її турбує питання, чи працюватиме реєстр під час наступної подачі декларацій.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3042597
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору