EN|RU|UK
 Суспільство
  4738  155
Матеріали за темою:

 Замість того, щоб обурюватися у Фейсбуці - беріть участь у конкурсах на нових суддів, - Порошенко - критикам системи правосуддя

Президент Петро Порошенко нагадав, що згідно з Конституцією не може втручатися в розгляд справ, проте запевнив, що забезпечить оновлення судової системи.

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу Глави держави, про це він заявив, підписуючи укази про реорганізацію місцевих судів, які дали старт другого етапу судової реформи.

Зокрема, Порошенко розповів, що до нього надходять численні звернення від громадськості, від людей з обуренням щодо окремих несправедливих рішень, які потім скасовуються в апеляційних інстанціях, але завдають непоправної шкоди довірі до судової влади і правосуддя.

"Я як Президент за Конституцією не маю права втручатися в розгляд конкретної справи і не буду цього робити. Хоча як громадянину мені дуже боляче чути про ті чи інші повідомлення. Єдине, що я можу зробити – це оновлення судової системи. Забезпечити прихід і переатестацію чесних справедливих суддів, які допоможуть нам провести другий етап судової реформи", - зазначив він.

Президент також повідомив, що зараз відбувається процес ліквідації, реорганізації та створення нових судів і заповнення посад суддів людьми, які проходять систему оцінювання, заповнюють необхідні декларації, проходять антикорупційну перевірку.

Він пообіцяв, що нові суди будуть формуватися на прозорому конкурсі.

"Замість того, щоб сидіти і обурюватися у Фейсбуці несправедливістю і неефективністю судової системи, я запрошую – беріть участь в конкурсах", - наголосив Порошенко.

За словами Глави держави, спільними зусиллями мають бути сформовані нові місцеві суди, нові апеляційні суди, які захищатимуть права людей.

Він акцентував на тому, що "на сьогоднішній день в судах створені нормальні фінансові умови для роботи, які захищають суддю від корупції".

Водночас, Президент підкреслив, що разом з підписаними Указами, він буде ініціювати законопроекти щодо забезпечення безперервності судового розгляду справ у випадку переведення судді до нового суду.

"Я буду ініціювати зміни до законодавства, які б забезпечили безперервність судового розгляду. Щоб суддя, який успішно склав іспити, пройшов процедуру перевірки доброчесності, або пройшов по конкурсу, або переведений до нового суду, який працює на тій самій території, мав можливість розглядати ті справи, які він розглядав у старому суді", - пояснив Глава держави.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3042254
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору