EN|RU|UK
 Суспільство
  4583  43
Матеріали за темою:

 Цьогоріч НАБУ і САП "встали на ноги" і почали працювати на повну потужність. Наступного року важливими будуть три речі, - Холодницький

Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький назвав основні досягнення роботи САП.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це він написав у Фейсбуці.

 Він зазначив: " Цей рік пролетів непомітно швидко, кожен місяць можна умовно назвати іменем фігурантів наших гучних проваджень. Так він, мабуть, і запам’ятається – підозри, обвинувальні акти, судові слухання і певні перемоги, і, буду відвертим, уроки, які ми вивчили і не повинні повторювати.

Цього року Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) та Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) повністю стали на ноги і почали працювати на повну потужність, незважаючи на неукомплектований повністю штат прокурорів.

Дякую всій нашій прокурорській команді за професійність, відданість справі та сталеву витримку!

Гарно, що ми незабаром очікуємо поповнення – 4 нових прокурори САП за результатами складного конкурсу, який вчора закінчився, адже кількість кримінальних проваджень, в яких ми здійснюємо конституційну функцію процесуального керівництва зросло більш ніж вдвічі за цей рік.

Окрема подяка за цей рік тим детективам НАБУ, які професійно виконували свої службові обов’язки! Що б не писали певні ЗМІ чи телеексперти – лише за умови нашої спільної роботи буде результат. Цього року, незважаючи на все, ми доклали зусиль щоб ця робота була спільною і, щоби був результат.
Думаю, нам це вдалося.

Не можна не згадати з вдячністю наших міжнародних, американських та європейських партнерів, які щиро переживають за наше становлення та розвиток та реально допомагають у боротьбі з корупцією в Україні.

Наступного року для нас будуть важливі ТРИ речі.

Перше, чітко тримати курс на ПОЗАПОЛІТИЧНЕ ДОТРИМАННЯ ЗАКОНУ в наступному передвиборчому році. Як би не використовували наші дії різні політики в своїй риториці, для нас головним було, є та буде дотримання закону – саме це гарантує майбутнє нашій державі, яка має бути правовою.

І ще раз – ми переслідуємо за законом когось не за політичні погляди чи займані посади, не за належність до певної групи осіб чи особисті вподобання, а лише тому, що зібрані достатні докази свідчать про факти корупційних злочинів і ці докази дозволяють спочатку повідомити про підозру, потім затвердити обвинувальний акт, а згодом і підтримувати публічне обвинувачення в суді, що є іншою нашою конституційною функцією.

Друге, ВИРОКИ у наших понад 100 скерованих до суду провадженнях, кількість яких наступного року зростатиме. Ми потребуємо вироків як повітря, а неприпустимо довгий судовий процес, що дуже часто не відбувається чи переноситься на тижні й місяці, ставить під сумнів як нашу роботу, так і збільшує розчарування суспільства у правосудді загалом.

Без розгляду наших обвинувальних актів в розумні строки ми будемо нагадувати собаку на ланцюгу – гавкає та кусає, проте не може захистити свого господаря, яким є Український народ від злочинця-корупціонера. Суспільство ж чекає на ЗАКОННЕ та СПРАВЕДЛИВЕ покарання корупціонерів, а не просто піар довкола гучних обшуків, виїмок, затримань чи підозр.

На моє глибоке переконання цю проблему має вирішити незалежний АНТИКОРУПЦІЙНИЙ СУД. Як я неодноразово казав цього року, цей суд потрібен "не сьогодні, не завтра, а ще вчора" і добре розумію всі проблеми створення незалежного суду, який, сподіваюсь розглядатиме наші провадження уже в 2018 році.

Третє, дуже тонкий момент – ЗАКОНОДАВЧЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ нашої діяльності. Ми розуміємо, що законодавство повинно змінюватись, щоб відображати суспільні процеси і потреби, і що серед народних депутатів є багато потенційних наших фігурантів. Так говорить Закон.

Проте, дуже хочеться, щоб в парламенті перестали намагатися за допомогою законів обмежити наші права в досудовому розслідуванні, бо суспільні потреби зараз – не захист депутатів від кримінального переслідування за корупцію, а навіть дуже навпаки.

Водночас, дякую парламентарям за підтримку поки на рівні профільного комітету законопроекту № 7271, що дозволить гарантувати САП стабільність від спроб скорочення прокурорів, як це було цьогоріч.

Отож, дякую всім, хто нас підтримував та вболівав за нашу справу в цьому році!"

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3042168
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору