EN|RU|UK
 Економіка
  5430  95

 НКРЕКП затвердила оптово-ринкову ціну і підняла тарифи всім виробникам електроенергії

Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики і комунальних послуг України (НКРЕКП), на засіданні в четвер затвердила з 1 січня 2018 року відпускні для опту ринкову ціну (ОРЦ) на електроенергію на рівні 1561,99 грн/МВт-год (без ПДВ) з розбивкою по кварталах: І квартал - 1 495,46 грн за 1 МВт-год, II - IV квартали - 1 586,69 грн за 1 МВт-год.

Тариф "Укргідроенерго" виріс на 20% (тариф ГАЕС на 2018 рік становитиме 291,48 коп/кВт-год, для ГЕС – 32,13 коп/кВт-год), тариф "Енергоатому" зріс на 15% до 54,71 коп/кВт-год. Також зросли тарифи для компаній альтернативної енергетики (на 16%) та тариф ТЕЦ (на 14%),  повідомляють Українські новини.

Індикативна ціна вугілля, яка визначена на підставі середньої ринкової ціни на європейському ринку за період грудень 2016 року – листопад 2017 року, становить 90,05 доларів/тонна, що все одно нижче реальної вартості вугілля на світових ринках.

"Сьогодні розглядається питання рівня ОРЦ, яке виносилося (для обговорення) в листопаді місяці, але за дострокової втрати кворуму, через  відсутність одного з членів комісії не могло бути розглянуто. Сьогодні на засіданні були ухвалені важливі рішення щодо тарифів для державних стратегічних підприємств "Енергоатом", "Укргідроенерго", "Укренерго", де враховані, в тому числі, і підвищення заробітних плат, такі чинники, як курс валют, необхідні інвестиції. Зараз відбувається узагальнення всіх цих факторів в ОРЦ", - зазначив голова НКРЕКП Дмитро Вовк.

Крім того, голова НКРЕКП підкреслив, що рівень ОРЦ приймається відповідно до методики, яка була узгоджена з усіма органами влади, пройшла реєстрацію в Міністерстві юстиції України, а також розгляду в судах, де визнана законною та обґрунтованою.

Прогнозний баланс електроенергії на 2018 рік передбачає споживання ТЕС та ТЕЦ країни 26 млн 991 тис. тонн вугілля. Серед іншого його імпорт в поточному році очікується в обсязі 4,2 млн тонн або 15,6% всіх поставок у 2018 році.

ОРЦ впливає на встановлення тарифів на електроенергію для промислових споживачів. Тариф для населення не зміниться.

Як повідомлялося, НКРЕКП у кінці квітня 2016 року розпочала застосування нового порядку формування прогнозної ОРЦ на електроенергію. Новий порядок, зокрема, передбачає визначення ціни вугілля за формулою "вартість у порту Роттердам (API2) плюс вартість доставки до України".

 

 

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3042033
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору