EN|RU|UK
 Політика України
  11066  242

 Буде російський газ дешевий і некорупційний - купимо, - Порошенко

Україна готова відновити закупівлі природного газу в Росії за умови його дешевизни і прозорості укладення відповідних договорів.

Про це заявив Президент України Петр Порошенко, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

"Що сталося протягом останніх двох років? Ми енергетично незалежні. Вони (Росія - Ред.) стукають: може, візьмете наш газ? Ні, у нас все добре. Якщо він буде дешевий і чесний, чи не корупційний, - будь ласка", - сказав він під час робочої поїздки в Одеську область у четвер.

Окрім цього,  П.Порошенко підкреслив, що при дотриманні згаданих умов влада України готова піти на такий крок "для того, щоб знизити тарифи для наших людей".

Пояснюючи наявність серед вимог української сторони відсутність корупційної складової в можливому контракті на поставки "блакитного палива" з РФ, президент зазначив, що "20 років Україна була на "голці" корупції і залежності від російського газу". І тільки рішучими діями, зокрема в міжнародних судах, Україні вдалося забезпечити енергетичну незалежність і справедливі ціни на газ.

У цьому ключі президент нагадав, що "Нафтогаз України" недавно виграв тяжбу з російським "Газпромом" у Стокгольмському арбітражі.

22 грудня НАК "Нафтогаз України" заявив про те, що виграв арбітраж проти російського "Газпрому" за контрактом на поставку газу щодо  всіх суперечливих питань.

 У свою чергу в "Газпромі" заявили, що Арбітражний інститут Торгової палати Стокгольма зобов'язав НАК "Нафтогаз України" сплатити на користь російської компанії суму простроченої заборгованості за поставки газу в розмірі $ 2,02 млрд, а також відсотки з 22 грудня 2017 року.

За даними російської компанії, суд також зобов'язав "Нафтогаз" щорічно з 2018 року відбирати і оплачувати 5 млрд куб. м газу. Водночас 5 млрд куб. м є річною контрактною кількістю (РКК), тоді як припустима зміна РКК становить 20%, тобто обов'язковий до покупки обсяг становить 4 млрд куб. м.

У "Газпромі" також повідомили, що суд відмовив "Нафтогазу" в праві на перегляд ціни газу за період з травня 2011 року квітень 2014 року і у стягненні переплати за газ за період з травня 2011 року по 26 квітня 2014 року на суму близько $ 14 млрд 

Як повідомлялося, Арбітражний інститут Торгової палати Стокгольма 9 листопада переніс граничний термін винесення рішень у справах між НАК "Нафтогаз України" і ПАТ "Газпром" за контрактами на поставку і транзит газу на 30 грудня 2017 року і 28 лютого 2018 року відповідно.

Як відзначають в "Нафтогазі", такі дії арбітражу пов'язані з подачею "Газпромом" 7 листопада апеляції на окреме рішення трибуналу від 31 травня 2017 року щодо контракту на поставку газу.

Між "Нафтогазом" і "Газпромом" діє два контракти: на постачання газу і на його транзит територією України. У 2014 році в Стокгольмі були ініційовані розгляди кожного з цих контрактів.

Нагадаємо, 31 травня НАК "Нафтогаз України" отримав окреме рішення Стокгольмського арбітражу в провадженні проти російського "Газпрому" за контрактом на поставку газу.

Водночас в "Нафтогазі" повідомили, що арбітраж повністю скасував вимогу "Газпрому" за умовою "бери або плати", претензії російської компанії, за яким без урахування штрафів і відсотків становили $ 34,5 млрд.

Крім того, арбітраж скасував заборону на реекспорт газу і постановив переглянути формулу ціни на російський газ із 2014 року.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3042000
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
 
 
 
 
 
 вгору