EN|RU|UK
 Політика України
  1261  15

 РФ порушує міжнародні конвенції, - Нищук про "реставрацію" окупантами Ханського палацу

В окупованому Росією Криму під час так званої реставрації Ханського палацу окупанти по-варварськи знищують пам'ятник, який у 2014 році повинен був бути включений до списку об'єктів всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО.

Про це на міжнародній конференції "Крим 2014-2017: анексована культура" заявив міністр культури України Євген Нищук, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

"Окремо хочу сказати про Бахчисарайський ханський палац, де проводиться "реставрація" за результатами якої нібито ось-ось з'явиться оновлений палац. Насправді за спиною будуть показуватися фотографії, де практично буде видно підміну всіх понять цивілізованої реставрації", - сказав Нищук.

За його словами, з будівлі палацу вилучаються автентичні дерев'яні балки, забирається черепиця і заливається бетоном те, що було основою для підготовки Україною в 2013 році досьє для включення Бахчисарайського палацу в попередній список об'єктів всесвітньої спадщини.

Крім незаконної реставрації Ханського палацу, Росія порушує територію заповідної зони Херсонесу, вже включеної до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, зазначив Нищук.

Він підкреслив, що своїми діями в Криму держава-окупант "порушує не лише права України, а й міжнародні конвенції". 

У зв'язку із ситуацією, що склалася, зазначив він, Міністерство культури України зверталося в штаб-квартиру ЮНЕСКО, а також до партнерів у Туреччині по допомогу в здійсненні моніторингу щодо стану пам'ятників у Криму, "які належать світовій спадщині".

Міністр подякував "за небайдужість і активну позицію у збереженні пам'ятників" тим кримчанам, які надають фотоматеріали, які розповідають про те, що реально відбувається з пам'ятниками історії і культури в Криму.

"Вони надають фотофіксацію про цинічне порушення закону. Це ті матеріали, з якими ми можемо звертатися до міжнародних інстанцій", - сказав Нищук.

Він резюмував, що, за підсумками конференції, буде підготовлено звернення до уряду РФ з вимогою припинити знищення культурної спадщини у Криму.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3041882
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору